Problém s restartem ve Windows 8 64-bit…

Dobrý večer,

na svůj notebook TOSHIBA Satellite Pro U300 jsem si nainstaloval WIndows 8 Core 64-bit (64-bit proto, že jsem si před několika měsíci přidal 4GB RAM a 32-bit neumí adresovat více jak 4GB paměti, ale to asi víte…).Ve Windows se však vyskytuje zvláštní chyba (ona se vlastně vyskytuje ve všech 64-bitových Windowsech, které jsem na ten notebook zkoušel dát).

Nejprve vám popíši, jak na tom notebooku probíhá restart normálně:

jsem na ploše > ALT+F4 > „Restartovat“ > Enter > objeví se klasická obrazovka „Restartování“ s přesýpáním kuliček > notebook se vypne a po asi 3 s se opět zapne > logo > boot > zamykací obrazovka > přihlášení > Metro

Říkejte si co chcete, ale pokud by vás napadlo, že to vypnutí a zapnutí je nějaká chyba, tak není, je to úplně normální. Někdy se však notebook nerestartuje:

jsem na ploše > ALT+F4 > „Restartovat“ > objeví se klasická obrazovka „Restartování“ s přesýpáním kuliček > zhasne obrazovka a potom „the end,“ zůstane to viset a nic dalšího se nestane, můžu čekat klidně hodinu a nic.

Ovšem teď ten oříšek: různě jsem to testoval, kdy to dělá a kdy ne: pokud počítač nastartuju a potom dám hned „Restartovat,“ tak to normálně jde a zase to najede, ale pokud to nastartuju, dám do režimu spánku a když dám potom „Restartování,“ tak to právě začne viset.

Řešení by se zdálo být jednoduché – používat hibernaci. Jenomže bohužel používám SSD, ne, že bych byl nějak paranoidní, že si to hibernací zhuntuju, to ne, opravdu nemíním SSD nosit na zlatém podnosu, ale chci ho mít v dobré kondici, a navíc režim spánku používám hodně často, takže pokud bych takto používal i hibernaci, tak nevím, nevím. Ovladače všechny nainstalované mám.

Nevíte prosím, kde by mohl být problém? Děkuji všem předem za pomoc, Jakub Michálek.