XP Security 2012

Chtěl bych se ne ani tak zeptat, jako spíš upozornit na nový antivir, se kterým jsem se teď setkal a který by mohl potkat i někoho z vás.

Jmenuje se XP Security 2012, a když ho máte na pc tak vás pak zásobuje hlášeními o tom, že váš počítač byl napaden (v mém případě 33 viry) a že se všechno vyřeší, když si koupíte plnou verzi toho programu.

Všechno vypadá velmi podobně centru zabezpečení ve Windows, ovšem všechno je v angličtině. Za další se pak nedá chodit na web, všude vyskakují falešná upozornění a varování. Taky vypne všechny ostatní aniviry, dokonce mi nešel spustit ani Malware Bytes Antimalware, který jinak na tyhle sviňuchy používám.

Vyřešil jsem to takto:
– vrátil jsem změny ve Windows přes Nápověda a odborná pomoc > Vrátit změny v počítači pomocí nástroje odborná pomoc
– pak už antivir zmizel, ale pořád všechno nebylo v pořádku – zanechalo to po sobě stále stopy, nešel otevřít žádný program, žádný soubor .exe! Pořád to psalo..vyberte program ve kterém chcete .exe otevřít atd.
– tohle se vyřešilo tak, že jsem stáhnul a otevřel (zip šel otevřít) tento soubor: http://www.dougknox.com/xp/fileassoc/xp_exe_fix.zip a pak nechal udělat záznam v regeditu – a už je všechno v pohodě 🙂 Třeba to někomu pomůže