Hledání osob na internetu

Kde najít lidi, kontakty a známé na internetu. Sociální sítě Facebook a Lidé, emaily, ICQ. Hledání podle jména a telefonního čísla.

Seznam a Google

Nejjednodušším způsobem, který nám ale také většinou žádné kontaktní údaje nepomůže najít, je jednoduše vložit jméno do vyhledávače (Seznam, Google) a pokoušet se najít stránku s údaji. Většinou ale vzhledem k tomu, že málo které jméno je tak málo časté, aby výsledky byly dostatečně informativní, je nutno dodat ještě alespoň město, odkud pochází apod. Pokud známe email, nebo číslo, můžeme zkoušet vyhledat osobu, které patří, alternativně přes icq číslo, skype přezdívku nebo msn.

ICQ

Na webu ICQ.com si každý kdo má vlastní ICQ číslo,může o sobě vyplnit informace, kontaktovat ostatní nebo si psát blog. Vyhledat icq číslo, případně přes icq číslo najít komu patří, můžete najít zadáním různých parametrů na webu people.icq.com/people – můžete tak najít třeba všechny, komu je mezi 15 a 35, jsou z vašeho města a jsou to ženy a podobně.

Lidé.cz

Dalo by se říct, že nejvíc lidí pohromadě najdete právě na Lidé.cz. Je tu jednoznačně nejvíce českých profilů, takže šance, že tu najdete, koho hledáte, je asi nejvyšší. Když najdete někoho, kdo vás zajímá, můžete mu poslat vzkaz, ovšem předtím se musíte zaregistrovat na Lidé.cz také. Stačí vám k tomu mít email na Seznamu. Lidé.cz mimoto má i vlastní seznamku a část věnovanou srazům, takže až najdete, koho hledáte, můžete hned rozjet spolu řadu akcí. Další funkce portálu stále přibývají.

Hledání podle telefonního čísla

Na internetu najdete i klasický telefonní seznam, ve kterém můžete hledat úplně stejně jako v papírovém, ovšem bez listování. Je na adrese www.zlatestranky.cz, stejně jako papírový se dělí na žluté stránky pro firmy a bílé stránky pro soukromé osoby. Můžete tak hledat telefonní čísla, ale i podle telefonního čísla. Rozšířené hledání podle telefonního čísla je pod volbou Rozšířené hledání (nachází se pod tlačítkem Hledat).

Facebook

Facebook je celosvětově největší sítí známých, dnes je už na něm i dost Čechů. Pro plný přístup se musíte přihlásit na stránkách www.facebook.com. Službě je v češtině, takže pak není problém přes vyhledávací políčko najít všechny, kdo jsou k Facebooku také připojeni, vstupovat do skupin, posílat zprávy a nabídky přátelství, atd.