Jak natáčet plochu a programy ve Windows

Určitě jste už viděli video, kde někdo natáčel plochu, nebo třeba dělal videonávod k nějakému programu nebo hře. Ukážeme vám, jak  dělat návody které budou na youtube vypadat hezky, a třeba i pomohou někomu dalšímu.

  1. Stáhnete si program Hypercam 2
  2. Instalace: Je velmi lehká, nebudeme ji zde blíže popisovat. Vyberte složku kam se má program na instalovat, a to je prakticky ohledně instalace vše
  3. Spuštení programu: plná verze Hypercam 2 je už zadarmo, někde na internetu ještě najdete free, která přidá do videa poměrně nenápadný vodoznak. Plná verze je však bez něj.
  4. Otevřete aplikaci a přejděte na záložku ”Screen area”

    Vidíte oblast na ploše, v níž se bude natáčet. Klepněte na „Select window“ a označte okno, které budete natáčet (v tomto případě nemyslíme páté patro vašeho paneláku, ale pracovní okno ve windows:) ). Je to snadnejší možnost, jinak také můžete vybrat  „Select region,“ jednoduše si  manuálně označíte plochu natáčení.

  5. Přejdete na záložku „AVI FILE“. Stlačte Browse a vyberte si složku, do které se videa budou ukládat. Centimetr pod ním je tlačítko Record Sound. Pokud chcete video mít i se zvukem pracovního prostředí (zvuk erroru, klikání…) nebo s hudbou puštěnou v přehrávači na lišete, případně s vaším mluveným komentářem (připojený mikrofon by však měl být náležitě kvalitní, jinak to nebude celkem k ničemu) Pokud nechcete zvuk, fajfku dejte pryč jedním kliknutím.
  6. Tak a teď můžete stlačit Start Rec a nahrávat, co děláte na počítači. Hotové video pak můžete třeba nahrát na youtube.