Jak přidat titulky do filmu

Návod na přidání titulků do přehrávaného filmu. Problémy s načítáním textových stop v přehrávačích a jejich řešení.

To, jak přidat titulky do filmu záleží na tom, jaký používáte přehrávač filmů. Tady jsme rozepsali postupy pro tři nejvíce používané:

Návod pro Windows Media Player

Pokud používáte výchozí přehrávač pro hudbu a videa ve Windows, tedy Media Player zřejmě jste už zaznamenali, že tento jinak poměrně podařený software to s titulky nějak moc neumí. Poradí si prakticky jen s titulky na DVD/BlueRay disku.

Co s tím? Podívejte se na tento článek – najdete v něm postup, jak možnost přehrávání titulků ve WM umožnit, je to operace na pár minut. U filmů s koncovkou avi a mpeg formátu mějte na paměti, že je potřeba nastavit stejné jméno pro soubory filmu i souboru titulků a uložit je do jednoho adresáře.  (např.: když se soubor filmu jmenuje matrix.avi, pak titulku musí být v matrix.srt)

BS Player

Tento přehrávač si s titulky rozumí asi nejlépe. Jednak, načítá je už automaticky na základě podobnosti názvu titulkového souboru a souboru videa. Pokud se tak nestane, postup pro manuální přidání titulků je tento:

  • otevřete video
  • klepněte pravým tlačítkem myši doprostřed videa
  • z menu vyberte volbu Načíst titulky
  • otevře se okno pro výběr titulků – zde vyberte soubor, který se má načíst

VLC Player

VLC Player neumí otevřít titulky za běhu, lze však nastavit to, aby se titulky přidaly k filmu přímo při otevření. Je však potřeba zvolit pokročilé otevírání souboru – přes menu Média > Pokročilé otevírání souboru, nebo klávesovou zkratku Ctrl+Shift+O.

Zde pak  zvlášť vyberte soubor videa (někdy označeno File Selection) a nechte zaškrtnutou volbu Použít soubor titulků (Use a subtitles file) – zde pak zvlášť vyberte, odkud přidat titulky.