Jak stahovat filmy

V tomto příspěvku vám poradím, jak a kde správně stahovat filmy, jak odheslovat soubory a jak sloučit jednotlivé archivy.

Stažení filmů

Nejnavštěvovanější a nejpopulárnější stránkou pro stažení filmů bývá poslední dobou převážně web www.ulozto.cz, kde mohou uživatelé najít přes 9 milionů uložených soborů – filmů, seriálů, her, obrázků, tapet aj. Buďto se můžete na stránkách zaregistrovat a stahovat tak soubory s mnoha výhodami, nebo jako návštěvník stahovat soubory pomocí přepsání kontrolních kódů. Po registraci a následném nabití „kreditu“, který se pohybuje od 10 Kč až do 1000 Kč máte například výhodu rychlejšího stahování. Na tomto serveru nemusíte soubory pouze stahovat, ale můžete je zde  zdarma nahrávat – ať už jste zaregistrovaní nebo návštěvníci.

Dalším komunitním portálem, který je velice využíván za účelem uploadů jsou stránky www.Rapidshare.com či www.MegaUpload.com, kde můžete zdarma soubory ukládat i stahovat. U těchto souborů však čekáte a před stažením máte dané limity, za které musíte platit. Nedávno však byla zprovozněna stránka www.MegaRapid.eu, kde neznají limity a čekání, ale stačí Vám pouhopouhá registrace! Jako nový člen máte k dispozici 30 MB k dispozici zdarma. Ceny za stažení jsou zde opravdu „lidové“ a za kvalitu souborů, které zde najdete, těch pár korun určitě stojí.

Odheslování souboru

Po stažení souboru z internetu se vám může stát, že po Vás soubor bude žádat heslo. To je nejčasější u souborů rar a zip. Ve většině případech je heslo napsáno na stránkách u downloadu souboru, stačí jen hledat. Nevýhodou je, že rar využívá velice dobré kódování, a proto máme často možnost odheslování jedině pomocí programu bruteforce nebo wordlist. Obojí je metoda víceméně náhodná a mnohdy i dost náročná na čas.
K odheslování souborů typu rar se používá soubor RAR Password Cracker, který je ke stažení volně na internetu. U zip souborů je nejstahovanějším programem k odheslování Picozip.

Sloučení více archivů

Pro sloučení více archivů, kde se většinou vyskytuje jeden program rozdělen na části, se používá program 7-zip.


Rozdělené soubory Rar sloučíme takto:

Otevřeme složku, kde máme soubor rozdělen na několik částí. Tyto soubory jsou zakončeny koncovkou „part01, part02…“. Zaměříme se pouze na první soubor „part01“ a komprese se napojí na zbylé „party“ sama. Nejlepší a nejsnadnější bude, když dáme tyto soubory, z kterých chceme udělat jeden soubor, do jedné složky. Klikneme tedy na první část „part01“ a klikneme na ní pravým tlačítkem a zvolíme možnost „Extrahovat zde“ – poté se díky výstražnému tónu dozvíte informaci, jestli slučování proběhlo bez problému nebo naopak.