Jak připojit mikrofon k pc

Návod na připojení mikrofonu k počítači. Typy mikrofonů, jaký mikrofon vybrat.
Mikrofon připojený u počítače je určitě užitečná věc, použití nachází jak při nahrávání, tak zejména při telefonování zadarmo přes internet pomocí programů Skype nebo ICQ.

Jaký hardware

Jediný hardware, který mimo mikrofonu potřebujete, je samozřejmě zvuková karta. Její kvalita je významným činitelem hrajícím roli při kvalitě zvuku, proto pokud chcete používat mikrofon i k zaznamenávání řeči nebo jiných zvuků, lepší zvuková karta se vám určitě vyplatí. Kvalita hovoru je pak ovlivněna i dalšími parametry, jako je zejména kvalita připojení a technologie přenosu řeči (Skype má kvalitu hovorů určitě lepší než ICQ atd.), a v neposlední řadě pak samozřejmě samotným mikrofonem.

Jaký mikrofon vybrat

Klasický externí mikrofon je vlastně velmi jednoduché zařízení, je to takový elektromagnetický mikrofon malých rozměrů a frekvenčního rozsahu vybavený kablíkem s konektorem pro příslušnou zdířku a stojanem na stůl. Mikrofony jsou také součástí náhlavních sad, které mají v sobě i sluchátka a dvojí vývod, ty se hodí pokud voláte přes internet častěji, na druhou stranu pro jiné nahrávání se použít nedají.

Jak mikrofon připojit

Mikrofon nevyžaduje žádnou instalaci ani jinou manipulaci s ovladači, pokud vaše zvuková karta korektně funguje, stačí najít odpovídající zdříku a připojit. Pozor jen, pokud jinou zvukovou kartu než je na základní desce, ať nezapojujete mikrofon do této zdířky, ale do zvukové karty zpravidla ve spodní části zadní strany počítače, kde jsou přídavné karty.