Jak propojit pc s tv

Mnoho z nás má v počítači filmy, videa nebo fotografie z dovolené a různých akcí. Co takhle si je prohlédnout v televizi, která má obrazovku většinou větší než notebook nebo počítač?

Kabely

Jediné, co budete k propojení televize s počítačem potřebovat jsou propojovací kabely, příslušné vstupy (zapojení) u televize a výstupy u počítače. To není vše. Nepropojujete totiž jen obraz, ale i zvuk (ve většině případech při spouštění filmů a videí – u fotek stačí pouze přenos obrazu). Takže z počítače povede jeden kabel k propojení s obrazem a dva kabely (pro levý a pro pravý reproduktor, proto jsou dva) k propojení zvuku s televizí. Pokud máte počítač i televizi s HDMI korektorem, postačí vám na obraz i zvuk pouze jeden hdmi kabel, to je naprosto ideální.

Pokud to tak majitel počítače nemá, nic se neděje – postup bude o trošku složitější, ale zvládne se to. Nejčastějším formátem je S-Video, jenž nám nabídne vybavení většina grafických karet. Důležité je žlutý konektor vážně vložit do žlutého otvoru pro konektor, jenž je určená pro video. Stejné je to se zvukem, pouze se změní výstupní konektor. U televize se propojí do červeného a bílého cinche (pravý a levý reproduktor). K tomu propojení je určen tento s video kabel.

Propojení s počítače

Jestli jsme provedli vše, co jsme měli s kabelami udělat, vrhneme se na nastavení propojení s počítačem. Restartujeme počítač, počkáme, až naběhne a začneme s nastavením. Klikneme kamkoliv na volnou pracovní plochu počítače na ploše Windows a objeví se nám nabídka, na jejímž konci je volba Vlastnosti. V tuto chvíli si na televizi musíme zapnout Audio/Video vstup a pokračujeme s nastavením v počítači. Zobrazují se nám dvě obrazovky, jenž jednu využívá monitor počítače a druhá je prozatím neaktivní (musíme kliknout pravým tlačítkem myši na tuto neaktivní obrazovku a vybereme položku Připojené). Po té klikneme opět na druhou obrazovku a vybereme možnost Vlastnosti. Nyní přijde to nejtěžší, díky tomu, jakou grafickou kartu používáme. Jako první musíme v otevřeném menu vybrat záložku, která nám dovolí pracovat s vlastnostmi graf. karty (obsahuje i její název). Potom si můžeme vybrat, jestli chceme mít na televizi a na počítači stejný obraz, nebo jestli si upravíme rozlišení apod. Potvrdíme tlačítkem OK.

Problémy, které mohou při nastavení propojení vzniknout, tolik neznám. Ale pokud na nějaký narazíte, okomentujte mi tento článek a já ráda odpovím na vaše dotazy. Nastavení připojení mi fungovalo dle tohoto návodu, který jsem vám při připojování kabelů a nastavení počítače sepsala. Snad pomůže i vám!