Jak hrát Counter Strike

Jelikož čím dál tím větší procento populace tráví volný čas hraním her, rozhodli jsme se, že pro vás nějaké oblíbené hry otestujeme a poradíme vám pár rad. V každém díle našeho seriálu si vezeme do poradny hru jednu, u které vám poradíme nejrůznější triky a strategie, pro hráče zkušené i začátečníky.

O této hře, jsme napsali už jednou, v  článku o tom, jak se stát elitním hráčem Counter Striku. V tomto článku se budeme věnovat pouze a jedině našimi radami a zkušenostmi, které jsme za dobu hraní nabyli.

Když chcete vypnout zvuky

Někdo si při hraní her zvuky vypíná úplně, a buď se věnuje poslechu něčeho jiného, nebo zkrátka relaxuje bez zvuků a hudby.  Jasně po dnu stráveným prací, kdy si chcete odpočinout u této střílečky, asi není úplně ideální poslouchat zvuky vybuchujících granátů, ale pozor. Pokud chcete hrát trošku na úrovni a nebrat to, jako střelbu na cokoli, co se v dosahu pohne. Musíte slyšet kroky vašeho soupeře. Vaše kroky budou bezezvuké pokud budete držet klávesu SHIFT, ale pozor to vás zpomalí.

Klávesa CTRL

Pomocí tohoto tlačítka se skrčíte, lépe zaměříte a stanete se těžším cílem. Rovněž pomocí ní chodí beze zvuku, ale bohužel rychlostí šneka.

Použití granátů

Pro hodně nováčků jsou granáty v této hře otázkou, neví jak je použít, kdy a vůbec, jakou funkci granáty plní.

Rozdělení granátů:

a) High Explosive granade

Cena: 300$

Použití: Výbušný granát, může jím zranit soupeře, ale i sebe. (sebere hp)

b) Flashbang

Cena: 200$

Použití: Oslepující granát, zase platí, snažíte se porazit protihráče, nebo spoluhráče. (na chvíli vidíte, bílou obrazovku)

c) Smoke granade

Cena: 300$

Použití: Zakouří místo výbuchu. (v místu dopadu granátu je snížená viditelnost)

Po zakoupení granátů je nutné ho uchopit do ruky a odjistit, pak si nasměrováním kurzoru určíte, kam poletí a následně kliknete na dané místo. Faktor dopadu ovlivní váš pohyb ve formě větší dráhy, nebo naopak menší, pokud couváte. Granáty se odráží od všeho co jim stojí v cestě, takže to chce trénovat a znát trochu úhly.

Střelba

Další faktory ovlivňující přesnost střelby, kromě CTRL, je samozřejmě typ zbraně a počet vypálených nábojů na 1 klik, když klik držíte, pálíte stále další a další náboje, ale zase máte větší rozptyl, když ale jedete, co klik to náboj ztrácíte rychlost. Zde si musíte najít svůj styl.

Zbraně

Asi to nejdůležitější je volba a správné používaní zbraní. Nejkvalitnější zbraně jsou podle nás pušky AK-47 a M4A1, u které nasazením tlumiče ztrácíte na přednosti. Obě tyto pušky jsou velice kvalitní a hojně používané, dobré jak na dálku, tak na blízkost. Dále pak odstřelovačské pušky AWP a G3/SG-1, nebo SG-550. U těchto pušek po kliknutím na pravé tlačítko přibližujete, možno dvakrát, nebo nasazujete tlumič, třeba u M4A1.

Bomba

Pokud jste terorista a máte bombu, pokládejte ji a chraňte. Obměňujte místa, kde bombu nastražíte a nechte před sebou jít pár členů týmu, ať vám pročistí cestu, pokud nejste ostřílený střelec.

Hodně štěstí a dobrou mušku.

Kristýna Jahnová