Jak stahovat hry

V tomto návodu se dozvíte postup, jak lze stáhnout z internetu hry. Jak je budete muset složit a jak je nainstalujete a jak hry zprovozníte.

Hledání požadované hry

Na začátku se zmíním o tom, že stahování her, filmů, hudby, softwaru atd. z netu je na hranici legálnosti. Správně byste si měli tyto produkty koupit. Nejprve potřebujete najít nějaký sever, kde budete požadovanou hru hledat. Takže přes nějaký vyhledávač si najdete server, odkud budete hru stahovat.

Stahování hry

Když už máte nalezený server, odkud budete stahovat hru, zjistíte, že bude pravděpodobně rozdělená na více částí.  Dnes není problém, aby měla hra velikost, objem dat, třeba až 8 GB. Proto je hra rozdělena do několika menších částí, třeba na 10 částí po 800 mb. Těmto částem říkají stahovači party, z angličtiny part. Zjistili jste, odkud si hru lze stáhnout a můžete si tedy odkaz – internetovou adresu zkopírovat do adresního řádku prohlížeče. a začít stahovat. Stáhnete si tedy všechny části hry do svého počítače.

Sestavení instalačního souboru

V PC máte všechny stažené části hry. Většinou budou části – party hry mít stejnou velikost objemu dat a číselně poslední bude mít nejmenší velikost. Soubory budou mít většinou koncovku rar a k sestavení instalačního softwaru budete muset stažené části složit dohromady. K tomu musíte mít nainstalovaný v pc software, např. program 7-zip.  Pro rozbalení hry musíte nejprve označit všechny části, pokud je máte v jedné složce, tak stisknete zkratku CTRL+A. Pak na jednu označenou část pravým tlačítkem myši a program 7-zip vám nabídne možnost Rozbalit zde. Soubory se začnou rozbalovat do složky, kde máte již stažené části. V této fázi se vám může zobrazit dialogové okno s požadavkem na heslo. Heslo, které již znáte ze serveru, odkud jste hru stahovali, dopíšete do okna a stisknete tlačítko OK. Pak se teprve zaheslovaný soubor rozbalí.

Instalace hry

Většinou po rozbalení stažených souborů budete mít k instalaci jediný soubor s koncovkou iso. Je to vlastně instalační soubor, který duplikuje formát instalačního dvd. K instalaci si tento soubor můžete vypálit na skutečné dvd jako instalační dvd. Nebo můžete použít program Daemon Tools Lite, který dokáže iso soubor spustit k instalování. Proveďte instalaci hry z iso souboru. Doporučuji hru neinstalovat do složky Program files v PC, kde máte nainstalované jiné programy. Po nainstalování hry budete muset hru zprovoznit. Zde je nutné dodat, že většinou přesný postup instalace je napsaný na serveru, odkud jste hru stáhli nebo je přiložený v souboru iso pod názvem Readme, tedy Čti mne.

Hry, co není potřeba instalovat

Na internetu dnes také najdete řadu vyspělých her, které není potřeba stahovat a dají se hrát přímo online přes prohlížeč. Vyzkoušejte například tyto:

Dodatek

Ke hraní her je vždy velmi důležité mít v pc nainstalované poslední, tedy nejnovější, ovladače grafické karty. Také je nutné mít nainstalovanou nejnovější verzi programu DirectX, který je pro běh hry nezbytný.

Radista