Recenze hry World of Tanks

World of Tanks (dále WoT) od studia Wargaming.net je free to play hra. Hrát se tedy dá buď úplně zadarmo, a nebo si můžete zakoupit prémiový účet, který vám zajistí dvojnásobný přísun herní měny. Nicméně není to propastný rozdíl. Zakoupit se dá mimo prémiového účtu také prémiový tank, ten ale není lepší než ostatní tanky, pouze je vzácnější a neplatí se za jeho opravování. Ve hře tedy není nic, čím byste si za peníze mohli koupit výhodu v souboji.

WoT 3

Tato hra vás dostane do víru tankových bitev druhé světové války. Většinou se snažíte spolu se čtrnácti náhodnými spojenci rozprášit patnáct nepřátel. Cílem bojových operací může být zabrat soupeřovu základnu a udržet ji po určitou dobu, porazit všechny nepřátele, a nebo získat stanovený bod na mapě. Grafika je velmi slušná a neřeže do očí. K hraní stačí provést bezproblémovou registraci na webu, stáhnout poměrně velkou instalaci na disk – velikost instalačního souboru, je možná menší mínus – ruští vývojáři to zkrátka berou ve velkém.

World of Tanks

Technická propracovanost strojů je opravdu detailní tvůrcové se nerozpakují navštěvovat technická muzea a různě shánět přesné původní plány na konstrukci všech strojů. Tanky se dělí na lehké, střední a těžké – tyto tři druhy tanků jsou dále doplněny o samohybná děla a stíhače tanků (jinak také tankdestroyer nebo antitank). S  každým obrněncem by měl hráč používat jinou strategii podle jejich vlastností, jako je rychlost střelby, motoru, plátování a podobně. Například lehký tank je rychlý a tak rychle vyjede dopředu a odhaluje nepřátelská vozidla, aby artilerie věděla kam pálit. Pochopitelně se strategie mění s typem mapy, jinak se bojuje ve městě jinak v otevřené krajině, mapy jsou celkově dobře udělané a nejsou stereotypní a nudné. Vyznamenání a množství zkušeností a kreditů z jedné hry získáte za odhalení nepřátelského vozidla, za výši způsobeného poškození, nebo za počet zničených protivníku. Při hraní je třeba také zohlednit, kam střílíte, pokud trefíte tank zepředu do vrchního šikmého plátování, střela se jen odrazí, když se ale trefíte z boku doprostřed přesně pod věž nebo do soupeřovi hlavně je rozhodnuto. Všechny typy vozidel jsou přehledně k nalezení na webu wiki.wargaming.net/en/World_of_Tanks.

WoT 2

V „garáži“ si můžete za kredity a zkušenosti kupovat další typy tanků, stíhačů i děl. Také si zde můžete cvičit posádku, nebo si pořídit na svůj tank maskovací síť, hasicí přístroj, sadu nářadí, lékárničku… Kromě příslušenství budete vylepšovat podvozek, věž, pásy, motor, nebo kanón.V bitvě se často stává, že je váš tank poškozen, nebo je někdo z posádky zraněn. Zraněný střelec přestane otáčet věží, a podobně, v tento moment použijete lékárničku, nářadí nebo hasicí přístroj prostě co máte po ruce. Ve hře je mnoho typů různých vojenských vyznamenání, statistiky vás pak budou hřát u srdce. Hra vás do sebe vtáhne a ztratíte pojem o čase. Máte ohromný výběr sovětských, německých, anglických, francouzských, amerických čínských a japonských obrněných zabijáků. Právě rozsáhlý obsah je jednou ze silných stránek WoT.  Nejde o simulátor, ale spíš propracovanou týmovou hru. Takže ovládání je sice trošku arkádové, ale zároveň přidává na hratelnosti.

Obliba WoT je ohromná a hráčů přibývá. Miliony lidí na světě se snaží jeden druhého rozstřílet. Samotný Wargaming.net pomáhá profesionálnímu hraní, organizuje různé ligy a sponzoruje turnaje, proto se zvyšuje úroveň hráčského umu. Ty nejlepší z nejlepších můžete sledovat a učit se od nich na twitch.tv nebo youtube.com.

Osobně jsem u World of Tanks strávil rok a půl myslím, nejen že jde o trénink a takzvané grindování zkušeností a kreditu, při kterém se už těšíte na všechny možnosti jak je hned utratit.Když vás v bitvě zničí, nemusíte čekat na konec, zkrátka se odpojíte a v garáži si vyberete jiný tank a jdete do další bitvy. To činí hru akčnější a udrží vás zaručeně klávesnice.

Pokud chcete hru vyzkoušet, registraci a stažení herní instalace můžete provést na přes tento odkaz.