Jak se stát DJ

Jaký software vám pomůže při mixování hudby a v tom, abyste byl plnohodnotný DJ.

Hammer Head

Legendární program, který umí sice toho málo, ale o to více důkladně: umí bušit. Jestli jste si někdy chtěli do počítače pořádně bouchnout, tak tady máte příležitost: nebo spíše naopak, s pomocí tohoto prográmku bude pc bušit za vás, a to sice bušit až moc a opravdu důkladně.. Pravda, nečekejte od něj zázraky, ale to co umí zvládá opravdu velmi kvalifikovaně. Basy, basové smyčky, změny jejich rychlosti v taktu, vlastní samply (no pravda hodně jednoduché), jestli tohle všechno potřebujete, sáhněte po něm. HammerHead je ke stažení z adresy http://www.threechords.com/hammerhead/download.shtml.

Fruity Loops

Tady je už přece jen trochu vyšší level, žádné prostoduché bušení, ale seriózní program, který používají profesionálové a dá se v něm dělat prakticky cokoliv vás napadne, od skládání a hraní na desítky nástrojů, prolínání nahrávek, přechodů, plnohodnotnou skladatelskou práci, přes simulaci použití gramofonu, hlasovou syntézu..

Je toho opravdu obrovské množství a ovládnout ho není vůbec jednoduché, dalo by se přirovnat ke schopnosti ovládat Photoshop, ovšem pro hudbu. FL Studio (nebo prostě Fruity Loops) se dá v omezené míře použít jako demo, první placená verze začíná na 50 amerických dolarech, což zase na druhou stranu za program takto širokých možností využití není zas tak přemrštěná částka. Oficiální stránky programu naleznete zde: http://flstudio.image-line.com

Jak se nahrát přes mikrofon

Pokud stojíte před problémem, jak si nahrát něco co by se v těchto vychytaných programech dalo upravovat, ani to není větší problém. V každých Windows najdete aplikaci pro nahrávání zvuku (základní operace zvládá) a když by se vám nezdála a chtěli jste mít možnost si s ním trochu více pohrát, zkuste třeba Free mp3 recorder.