Jak udělat hudební remix

Pokud chcete originální píseň, se kterou rozzáříte každou párty, není nic lepšího, než si vytvořit remix! Co to remix je a jak ho vytvoříte? To se dočtete v tomto článku.

Pokud si hodláte uspořádat nějakou oslavu či party a chcete opravdu zabodovat, je nutné nepodcenit dobrou hudbu, která udělá tu správnou atmosféru. Můžete samozřejmě pouštět nejnovější hity, ale to nyní hraje v každém rádiu a plní zeď každého zastánce sociální sítě FaceBook. Druhou možností řešení je pozvat si a tudíž i zaplatit nějakého zkušeného DJeje. To by se vám ale oslava mohla značně prodražit. Pokud chcete udělat dobrý dojem a být navíc originální, co si takhle vytvořit vlastní kvalitní hudbu? Není nad to, když je hostitel tvůrčí.

Co to tedy vlastně ten remix je? Už ze slova remix je nám patrné, že se jedná o kombinaci různých skladeb nebo jen jejích částí a to navíc s různými efekty. Dá se říct, že v tom jak hudbu remixovat ostatně i skládat neplatí žádná pravidla. Můžete skombinovat nejnovější hit a k tomu přidat skladby Beethovena, zkrátka máte naprostou svobodu. Jen si dávejte pozor, aby se výsledným efektem nestala slátanina písniček, které spolu vůbec nesouvisí, neladí a nedrží stejný rytmus a k tomu jako bonus dalších padesát efektů, které se také naprosto vymykají kontrole.  I pro tvorbu remixů je nutné mít alespoň minimální hudební sluch a cit. Není to tak jednoduché, jak by se zprvu mohlo zdát.

 

K tomu abyste vytvořili Remix, ovšem zdaleka nestačí mít jen talent a skladby ke smíchání, potřebujete také vhodný program. Proto jsme se rozhodly, že vám představíme program nesoucí jméno Audacity. Tento program jsme zvolily, protože je dostupný v českém jazyce, je zcela zdarma a navíc je i velmi kvalitní. Pracovat v něm mohou jak úplní amatéři, jelikož má velmi snadné ovládání, se kterým se rychle naučí zacházet jakýkoli uživatel, tak i profesionálové, jelikož nabízí opravdu širokou škálu možností úpravy a nejrůznějších efektů. Program spustíte na nejnovějších i starých verzí Windows ale i na operačních sistémech Linux a Mac OS X. Za jedinou vadu na kráse tohoto programu považuji právě tu krásu, která se jaksi nedostavila, pracovní rozhraní programu není moc originální ani dobře graficky zpracované.

V programu lze nejen upravovat skladby z vašeho počítače v nejpoužívanějších formátech, jako jsou mp3, WAV, AIFF nebo snad Ogg, v programu můžete navíc i nahrávat, takže můžete vaši taneční skladbu obohatit o různé komentáře, pokřiky nebo se na chvíli přidat ke zpěvákovi. Uživatelé programu velmi oceňují možnost měnit rychlost a ladění programu, které jsou zde opravdu propracované. Na své si ovšem přijdou i milovníci efektů, kterých je zde opravdu velké množství.

Další informace či možnost stažení programu naleznete zde.

Kristýna Jahnová