Jak vybrat sluchátka

Jak vybrat sluchátka – jejich druhy a typy, jak postupovat při jejich výběru, jak se od sebe jednotlivé typu sluchadel liší a další tipy.

Hudba tvoří důležitou část lidského projevu a vnímání. Už v pravěku cítili lidé potřebu se v primitivní formě hudebně projevovat. V dnešní době existují desítky hudebních stylů, audio knih, motivačních nahrávek, uvolňujících zvuků přírody a dalších věcí v audio podobně. Pokud půjdete ulicí, nebo parkem uvidíte, že velký počet mladých lidí má v/na uších sluchátka nejrůznějších barev, rozměrů a typů.

Výrobci se v jako každém jiném odvětví předhání stále novými nápady a tak druhů přibývá stále více. Pro pojmenování typů použijeme slangové výrazy, jelikož se to tematicky a pro porozumění hodí více.

Pecky a špunty

Mezi základní typ sluchátek patří pecky a špunty, tento typ je ideální na denní nošení. Jedná se o sluchátka malá a nenápadná, takže se dají snadno zamaskovat. Tyto sluchátka se mohou stát vaším zachráncem na nudné konferenci, nebo při čekání na autobus.

Drží vám na uších

Dalším typem sluchátek, která jsou už větší a nápadnější, jsou sluchátka s uchycením za uši. Tento typ není nějak esteticky hezký, ale dá se dobře využít při sportu, jako je běh, aby vám sluchátka nevypadávala z uší.

Sluchátka na hlavu

Třetí starší, ale stále hojně používaný typ, jsou gigantická sluchátka přes celé uši s uchycením na hlavě. Tento typ je největší a zajišťujte nejkvalitnější zvuk a absolutní izolaci od okolí. Ale chodit venku se sluchátky, jejichž velikost je srovnatelná s vaší  hlavou, není moc hezké. Tento typ doporučujeme na domácí využití.

Existují další typy a vymoženosti, jako například bezdrátová sluchátka, ale to moc nedoporučujeme, jelikož se jedná o poměrně dražší výroby s množstvím problémů, jako je například časté nabíjení, rušení spojení mezi vysílačem a sluchátky apod.

Z článku už jste asi vyčetli, že žádná ideální sluchátka nejsou. Každému vyhovují sluchátka jiná, někdo nemůže mít jiný druh než pecky, jelikož má citlivé uši a kdyby měl klapky natékaly by mi, jinému zase pecky nedrží v uších. Chce to najít druh, který vám bude vyhovovat nejvíce, takže tenhle článek je možná jen takovým začátkem dlouhé pouti po prodejnách, kde si budeme moct všechny výše popsané typy doslova na vlastní uši rozhodnout se, který vám sedí nejlépe.

Kristýna Jahnová