Jak zlepšit hlas a zpěv

Program na retušování hlasu je povinou výbavou každého moderního zpěváka, který to chce někam dotáhnout. Přirozenost nikdo neocení, cení se pouze dokonalost!

Doufáme, že vás tímto tématem moc nepopudíme, jelikož tématika superstar a vůbec zpěvu se na nás teď řítí ze všech masmédií, články o nepříjemné, kruté a někdy nespravedlivé porotě, o úžasných nových téměř dokonalých objevech, těžké životní osudy, po kterých nezůstane ani jedno oko suché… Bulvár se v tom neskutečně vyžívá a někomu se při slovech superstar, (hledá se)talent a zpěv už možná ježí vlasy hrůzou.

Pokud máte soudnost a dost zdravé sebevědomí, abyste si dokázali přiznat, že ve zpěvu byste se zařadili spíše do kategorie hvězdné pěchoty než k postupujícím šťastlivcům z této populární soutěže, ale přesto byste si chtěli s kamarády ze srandy něco hezkého nazpívat na památku… Nebo zpívat umíte, ale chcete váš hlas trošku vyšperkovat, ozvláštnit a vylepšit, máme pro vás jednoduché sdělení: Auto Tune

Pomocí tohoto hudebního programu si můžete bez velkých zvukových znalostí upravit vaši tvorbu, kterou nahrajete přímo skrze váš mikrofon nebo vložíte už vytvořenou skladbu z nějakého studia v různých formátech, jako je mp3, wav nebo ogg vorbis.  Zvukové stopy pak můžete nejen ostříhat a namixovat, ale i upravit dílčí pasáže, kde vás hlas zklamal a udělat si z altu soprán běhen pár snadných kliknutí. Ani tzv. animované hlásky nejsou problémem, pokud chcete mluvit jako šmoula, už si nemusíte na pouti kupovat balonek s héliem, stačí si dát vaši nahrávku do nezvykle vysoké polohy, a jako bonus si můžete pohrát i s rychlostí. Fantazii se meze nekladou, vaši tvorbu, jak tu komediální tak tu pěveckou pak můžete vkládat na svůj  YouTube profil a zaručujeme vám, že ohlasů získáte více, než od 4 členné poroty v nějaké pofidérní televizní soutěži.

Kristýna Jahnová