ICQ do mobilu ke stažení zdarma

Jak a kde stáhout ICQ do mobilu zdarma. Návod, jak na stažení a instalaci icq pro mobil. ICQ pro značky SonyEricsson, Nokia, iPhone a další.
Psaní na mobilu přes ICQ vychází levněji než v posílání SMS (samozřejmě záleží na konkrétním připojení – ideální je připojování přes WiFi, pokud to váš mobil podporuje, pokud ne, zvažte investici do nového přístroje, protože WiFi je dneska už opravdu všude a připojování na internet přes mobil vynikající a praktická záležitost). Podívejme se tedy na konkrétní programy, které v mobilu slouží k připojení k icq.

Javové aplikace (pro většinu telefonů SonyEricsson, Nokia, Samsung, Motorola a další)

ICQ Mobile

Jedná se o oficiální ICQ klient pro mobilní telefony. Má tři verze: první, která běží na většině současných mobilů SonyEricsson, Nokia a přibuzných, a k jejímuž spuštění stačí mít pouze javu a funkční připojení. Druhou pak je verze pro iPhone, a konečně třetí pro Windows phone. Pokud máte mobil s Javou nebo Win Mobile, aplikace se dá nainstalovat přímo přes telefon pomocí mobilního webu mim.icq.com, na iPhone lze použít klasicky AppStore. Druhou možností je nechat si z webu ICQ, nechat poslat odkaz ke stažení – jedná se o tuto stránku (neplatí pro iPhone).

Jimm

Starý dobrý Jimm, taktéž javová aplikace, s češtinou si bez problému poradí, na svém webu uvádí, že při jeho používání je psaní zpráv až o 96% levnější než klasické posílání SMS zpráv. Při nastavení povolení připojení aplikace k wapu a nastavení přenosů je na některých telefonech mírně komplikovanější, většinou je to otázka pár minut zkoušení pár možností menu. Aktuální verzi si můžete stáhnout na této adrese.

ICQ pro Symbian a Windows Mobile

Slick

Aplikace, která nemá problém s jakýmkoliv kódováním, kromě ICQ podporuje i MSN, jabber a další protokoly, umoňuje i cosi jako psaní více uživatelům ve jednom okně. Lze rozhodně doporučit, přestože se oficiálně nachází v beta verzi, nemá s funkčností žádné problémy. Obě verze, jak pro Symbian, tak pro Windows Mobile jsou k dispozici ke stažení na tomto webu.

QIP PDA

Známý desktopový program má i svou verzi určenou pro chytré telefony, a to opět jak ve verzi pro Symbian, tak pro Windows Mobile. Oproti Slicku postrádá několik funkcí, skalní uživatelé toho ruského programu na něj však nedají dopustit. Ke stažení je zdarma na webu výrobce.

ICQ pro iPhone

Agile Messenger

Tento program naplno využívá potenciálu iPhone, podporuje mimo ICQ sítě MSN, GoogleTalk, Yahoo a AIM. Je k dispozici jednak na AppStore, dále ho nalezenete na této adrese. Má příjemné a intutivní uživatelské rozhraní.

Android

Oficiální klient

Aplikace ICQ Mobile se vyznačuje příjemným uživatelským rozhraním, známým z jeho verze pro počítače, všechny kytičky i smajlíky jsou prakticky stejné jako v počítači. Vyznačuje se však vyššími nároky na baterku a na některých telefonech má problémy s přípojením. Najdete ho na Marketu.

Meebo

Jestli se vám zalíbila webová aplikace Meebo, pak můžete v jejím používání pokračovat i v telefonu, historie je synchronizována mezi tím, co napíšete nebo přijmete přes web, s tím co napíšete nebo dostanete přes mobil. Má jednoduché, ale funkční grafické rozhraní. Na Android Marketu ji najdete zde.

eBuddy

Program s příjemným ovládáním a zobrazením chatu, kromě icq si poradí i například s Gtalkem nebo chatem na Facebooku. Rozumný kompromis mezi jednoduchostí a příjemným ovládáním, najdete ho opět v Marketu.