Blokování vyskakovacích oken

Jak zablokovat vyskakovací okna v Internet Exploreru, Firefoxu, Opeře a Chrome.

Pop-up neboli vyskakovací okna s reklamami nebo různými akčními nabídkami dovedou surfování na internetu pěkně znepříjemnit. V tomto článku se dozvíte, jak ve svém prohlížeči zablokovat jejich vyskakování.

Internet Explorer

V Exploreru zvolte Nástroje > Blokování automaticky otevíraných oken > Zapnout blokování automaticky otevíraných oken (pokud je zapnuto je místo této volby Vypnout). Dále můžete přes volbu Nastavení povolit automaticky otevíraná okna pro weby, kde vám toto chování nevadí – např. chatovací servery apod. Zde lze také nastavit úroveň blokování – od nízké po vysokou, při které jsou blokována veškerá vyskakovací okna. Pokud chcete chování automaticky otevíraných oken dále regulovat, můžete zkusit doplněk IE7PRO (funguje i v Exploreru 8), který umožňuje nastavit ještě striktnější podmínky.

Mozilla Firefox

Ve Firefoxu zvolte Nástroje > Možnosti… > Obsah > a zaškrtněte volbu Blokovat vyskakovací okna. Pod tlačítkem Výjimky… je kompletní seznam webů, na kterých je vyskakování oken blokováno a také zde můžete přidat weby, na kterých vyskakování oken povolíte, případně je odebrat ze seznamu blokovaných.

Opera

V Opeře jděte na Nástroje > Nastavení… a zde přímo na kartě Základní údaje v prostředním řádku nadepsaném Vyberte nakládání s automaticky otevíranými vyskakovacími okny vyberte z rolovacího seznamu jednu ze 4 možností, jak se může s vyskakovacími okny nakládat.

Google Chrome

V Chromu klikněte na obrázek nastavení v pravé horní části okna prohlížeče (vypadá jako montérský klíč). Dále pokračujte na Možnosti > Pod pokličkou a zde rolujte dokud nenajdete pod oddělením Obsah webu volbu Upozornit při blokování překryvných prvků. Odškrtněte toto políčko, restartujte browser a po vyskakovacích oknech už nebude památky.