Český jazyk online

Pomůcky pro učení se češtiny pomocí internetových pomůcek online.

V dnešní době není potřeba po nocích sepisovat testy a vyhodnocovat je, ale stačí sáhnout na internet a zjistíte, že na něm naleznete poměrně slušné množství nejrůznějších materiálů, které se k učení dají použít. V tomto článku se podíváme na stránky použitelné k výuce českého jazyka.

Online testy

Tyto testy slouží k základnímu procvičování jazyka a zároveň po vyplnění i zobrazí výsledek týkající se úspěšnosti vykonaného testu. Ukázku takovéto stránky naleznete například na www.testpark.cz/testy/cesky-jazyk

Diktáty

Jako diktát se dá použít samozřejmě téměř jakýkoliv složitější text, nicméně v případě že hledáte určitou speciální oblast, jako jsou třeba vyjmenovaná slova nebo koncovky, i tady naleznete specializovaný web, a to sice na adrese diktaty.ewa.cz/diktold.

Online doučování

Na internetu se dá najít i několik systémů, které se seriózně zabývají  doučováním předmětů. To probíhá tak, že se žák zaregistruje, a pak postupně provádí na internetu krok za krokem jednotlivé lekce věnované určité problematice. Živého učitele v tomto případě zastupuje lektor přítomný přes chat. Takovéto služby najdete třeba tady www.ucenionline.com/jazyky/jazyky/cesky-jazyk a zde www.cestina.com.