Facebook: Jak hacknout profil

Na Facebooku byla před nedávnem spuštěna nová verze profilů, která přináší větší možnosti upravit si jejich podobu než kdy před tím. V tomto článku ukážeme způsob, jak si snadno a rychle udělat profil kterým můžete ohromit vaše přátele na FB.

Nové facebookové profily (které už vlastně vzhledem k tomu, jak dlouho fungují by se mohly nazývat spíše staronové) přinesly dvě základní vizuální změny:

  • blok s informacemi o vás
  • pás karet s fotografiemi

Protože v tom, co o sobě napíšete, se nic zvláštního nebo nějak efektně vypadajícího vymyslet moc nedá, soustředíme se na to, jak si vizuálně vyhrát s kombinací profilové fotky a pásu karet. Pravděpodobně i vy máte v současnosti to, co FB vygeneroval automaticky, tj. na profilové fotce klasicky váš obrázek a pak v pásu karet pár fotografií z vašich alb nebo alb, v nichž jste byli označeni. Teď se ovšem podívejte na to, jak také může váš profil vypadat:

Ano, celý trik je v tom, že když šikovně uspořádáte skupinu obrázků, můžete vyvolat dojem, že návštěvník vašeho profilu se dívá na jednu velkou fotografii.

Protože rozřezat takto fotografii vyžaduje poměrně hodně času a nastavování rozměrů, je jednodušší využít už hotového řešení, které vám umožní přes aplikaci zhotovit si profil podobný tomu, který vidíte na obrázku za několik sekund. Jak tedy na to?

  1. Stáhněte a nainstalujte si Silverlight. Pokud jste se s ním ještě nedostali do styku: je to plugin do prohlížeče podobný Flashi, s tím rozdílem že Flash je od Adobe a Silverlight od Microsoftu. Stáhnout si ho můžete zde.
  2. Nyní přejděte na web aplikace Picturize.me – http://picturize.me/app/ a vyčkejte na načtení kompletní stránky.
  3. Kliknutím na modré tlačítko je potřeba aplikaci umožnit přístup na váš Facebookový profil. Pokud na něj kliknete a nic se neděje, zkontrolujte, zda nemáte v prohlížeči blokovaná vyskakovací okna a v případě že ano, dočasně je povolte, nebo zkontrolujte, zda někde není tlačítko na toto dočasné odblokování (např. v Chrome je to malá ikonka na konci adresního řádku).
  4. V pravém bloku nastavte, kolik řádků informací o vás se na vašem profilu zobrazuje (žádný, 1, 2 nebo 3) a pak přes tlačítko Insert image otevřete procházení obrázků na disku a najděte v počítači vhodnou fotografii.
  5. Načtenou fotografii můžete zvětšovat nebo zmenšovat, případně otáčet. Navíc můžete i upravovat velikost „hlavní“ fotky v pravém sloupci a měnit její výšku.
  6. Po dokončení úprav stačí kliknout na tlačítko Done! Upload to Facebook a nechat aplikaci vygenerovat váš nový profil.