Jak inzerovat na internetu

Zapnete internet a vidíte všude samou reklamu. Jak to vlastně všichni dělají, že ru reklamu online dávají? Podíváme se na možnosti, jak můžete na internetu inzerovat i vy.

Reklama zdarma

První možností využití internetu k inzerování jsou samozřejmě různé záležitosti a možnosti využití toho co je k dispozici zadarmo. To nám umožní samozřejmě internetové bazary, za mírný nebo občas i nulový poplatek pak různé aukce, z nichž u nás je nejzajímavější možností zejména aukro, kam se stačí zadarmo zaregistrovat a máte přístup do největšího online aukčního prostoru v Čechách.

K prezentaci a inzerci se ovšem nemusíte omezovat jen na cizí weby, není samozřejmě od věci udělat si třeba vlastní reklamní web nebo blog, celé webové stránky si můžete vytvořit zdarma, a zde prezentovat vaši inzerci. Výhodou je samozřejmě to, že vaše vlastní stránky na internetu pak zůstávají dlouhodobě a nejsou pak smazány, jako se to děje běžně po určité době při inzerování v bazarech nebo aukcích.

Profesionální inzerce

Pokud to však myslíte s inzerováním na internetu trochu víc vážně, budete přeci jen muset několik málo finančních prostředků na to vynaložit. Takže místo webu zdarma asi bude lepší založit si vlastní plnohodnotný web, případně eshop na některém hostingu (jak vybrat hosting se můžete dočíst zde). Takovýto web je vhodné naplnit také odpovídajícím obsahem, není od věci nechat si napsat texty na stránky profesionálem, který napíše texty tak, aby se stránky návštěvníkům dobře četly a přitom se i dobře umisťovaly ve vyhledávačích – tomuto druhu psaní se říká copywriting a zařídit vám to může třeba tato firma.
Když se pak podíváme na formy inzerce umisťování reklamy na cizí weby, máme tu v první řadě systémy, kde se platí za to, když někdo klikne na váš inzerát (tzv. PPC reklama) – sem patří především reklama na Seznamu Sklik a reklama na Googlu Adwords – u každé z nich je minimální částka pro inzerci zhruba 1000 Kč, takže stačí si nabít účet v příslušné službě a můžete si to celkem bezbolestně vyzkoušet. Tato reklama se pak zobrazuje ve vyhledávačích a pak ještě na síti partnerských stránek (Sklik třeba na Novinky.cz, Adwords zase např. na YouTube).

Existují samozřejmě i další formy. Pokud by vám například víc vyhovovalo, kdyby o vás někdo napsal článek, pak stačí se zaregistrovat v systému Placla, tady zadat téma článku které požadujete, a pak nechat psát weby o tom, co potřebujete.

Poslední možností je pak přímé oslovení některého webu, co se vám líbí přes nějaký takovýto kontaktní formulář a dojednat si reklamu na něm a formu přímo s jeho provozovatelem.. Takto tedy můžete třeba umisťovat bannery nebo více článků, prostě vše už je věcí individuální dohody.