Jak zjistit heslo na Facebook

Jak zjistit zapomenuté nebo uložené heslo pro přihlášení na Facebook.

Zjištění hesla přes web

Nejprve zde rozebereme možnosti které nám nabízí facebook a pak se podíváme na ostatní. Tím prvním, co můžete dělat ve chvíli, kdy neznáme heslo k přihlášení na účet, je využít volby, kterou nabízí přímo hlavní stránka Facebooku – zmíněné tlačítko vidíte na obrázku.

Pokud ho nevidíte, nebo máte přihlašovací stránku zobrazenou v jiném jazyce, zcela dole najdete přepínání jazyků, mezi nimi je i čeština, takže si ji tam případně nejprve zapněte, a až pak se zabývejte hledáním zapomenutého hesla.

V dalším kroku pak je potřeba nejdříve najít váš účet. To vám umožní tato obrazovka:

Po identifikaci účtu, ke kterému jste ztratili přístupové heslo, vám pak bude skrze kontaktní údaje, které jste zadali (tj. zpravidla email) zaslán email s instrukcemi k obnovení.

Počítá se i s možností, kdy byl váš email i účet na facebooku napaden hackerem a už nemáte k původní emailové schránce přístup.

V tom případě pak pokračujte přes příslušné tlačítko pro tuto volbu a vyplňte dvakrát za sebou vaši novou emailovou adresu. Aby ovšem nebylo této možnosti opět zneužito hackerem, je pak dále potřeba odpovědět na bezpečností otázku, kterou jste kdysi při zakládání účtu na FB vyplnili (jedná se o otázku, která v nastavení účtu nikde není vidět ani v případě, že už kdosi váš facebookový účet používá a má přístup ke všem informacím, které jste do profilu o sobě vypsali).

Zjištění uloženého hesla z prohlížeče

Není ovšem často vůbec potřeba postupovat celou výše zmíněnou proceduru a stačí se zkrátka podívat na to, co se skrývá pod automaticky vyplňovanými hvězdičkami (resp. tečkami) v prohlížeči.

V tom případě se podívejte do článku o tom, jak zjistit uložené heslo z formuláře, který jsme na Radírně zveřejnili už před časem a ve kterém je tato problematika podrobně rozebrána.