Pomoc, aneb matematika online

Pokud jste studentem určitě se vám občas stane, že chybíte, nebo zkrátka probíranou látku z matematiky nechápete. Pokud chcete studovat úspěšně, tak zde máte pár možností, jak tento problém zvládnout.

Buďto se to budete doma učit a doufat, že to jednou pochopíte tu logiku a test zvládnete. Tady ovšem může nastat problém, jelikož ne všechny střední, či vysoké školy berou látky podle učebnic, do kterých byste mohli v tomto případě nahlédnout.

Nebo si zaplatíte doučování z matematiky, za které dáte plno peněz a času při zařizování.

Nebo jednoduše využijete internet!

Prostřednictvím tohoto článku bychom vám chtěli dát typ na pár užitečných webů i for, které se zabývají právě matematikou.

Web: http://www.matweb.cz/
Matematika pro základní, střední i vysokou školu, pokud na tomto webu něco nenajdete, obraťte se na jejich forum.

Forum: http://forum.matweb.cz/
Na tomto fóru vám poradí s učivem základní, střední i vysoké školy matematičtí odborníci, kteří forum spravují a moderují. Postup je velice jednoduchý, podívejte se, jestli váš problém, či otázka není už někde vyřešená, což je velice pravděpodobné, jelikož je na fóru už přes 140 000 příspěvků. Pokud jste ovšem nenašli, co jste hledali, nebo chcete, jen vypočítat příklad, který vám nevychází, jednoduše se registrujte a do příslušné kategorie požádejte o vyřešení. Lidé vám zde ochotně pomohou.

Web: http://www.priklady.eu
Tento web, který je rovněž připravován odborníky se zabývá nejen matematikou, ale i fyzikou.
Je dělán formou cvičení různých příkladů. Po načtení vám odhalí zadání, které si zkusíte vypočítat, po té kliknete po příklad a náhle se vám zobrazí výsledek i s celým pracovním postupem.

Web: http://www.e-matematika.cz/
Velice obsáhlý web, který nabízí dvě možnosti náhledu, první pro neplatící, kde je toho také plno. Druhý po ty kteří pomohou provozu a rozvoji webu za pouhých 200kč/rok. Pro ty z vás, kdo se chystají na přijímací zkoušky z matematiky, vřele doporučuji.

Kristýna Jahnová