Jak nastavit internet na mobilu

Jak si na mobilu nastavit přístup na internet – postup pro O2, T-mobile a Vodafone.

O2

Navštivte stránku http://www.cz.o2.com/osobni/navody-a-nastaveni/, kde najdete přehled telefonů a zařízení, které Mobilní telefonO2 prodává nebo v minulosti prodávalo. Mezi nimi stačí najít váš telefon a pak už jen přejít na stránku s podrobnými informacemi ohledně nastavení GPRS a datových přenosů. Další možností je nechat si do mobilu poslat nastavovací sms – to lze provést buď z této adresy (podmínkou je registrace na portálu O2 Active), nebo posláním SMS ve tvaru IVMNASTAV na číslo 999 555, nyní by se měl telefon po obdržení odpovědní textové zprávy nastavit sám, někdy je ještě potřeba zadat heslo 1234.

V případě, že telefon v seznamu není, zkuste se poohlédnout po nejbližším typově příbuzném stroji od stejného výrobce, nebo pokud ani to není možné,  zanést do vašeho mobilu tato nastavení:

Typ připojení: GPRS

Připojení přes proxy server: ano

HTTP Server: 160.218.160.218

Port:8080

uživatelské jméno a heslo nevyplňujte

Infolinky v případě problémů: 800 184 082, *11

T-mobile

Spusťe konfigurátor a najděte nejprve váš přístroj, pak zvolte mezi službami, které je možné nastavit, položku Internet, a pak už jen postupujte podle konkrétních kroků, které se vypíší.

V případě, že se vám nepodaří odpovídající nastavení provést, nebo váš mobil není v seznamu, zkuste použít tato nastavení:

Název nastavení WAP2 GPRS TMCZ
Domovská stránka http://wap
Typ spojení Trvalé
Nosič GPRS
Spojení GPRS podle potřeby
adresa APN wap.t-mobile.cz
IP adresa 010.000.000.010
Port 80
Jméno uživatele wap
Heslo wap
Typ autentizace normální
Typ přihlášení automaticky
GPRS prodleva 5 minut
Zabezpečené spojení vypnuto

Infolinka pro spojení s operátorem: 4603

Vodafone

Pro přístup k možnostem automatického nastavení je potřeba se přihlásit do samoobsluhy, jako přihlašovací jméno zadáte své číslo od Vodafone, heslo máte u simkarty se svým číslem, nebo vám ho sdělí na infolince *077. Dále pak stačí jít do menu Nastavení telefonu, zanést váš přístroj a buď si opsat podrobné nastavení do mobilu, nebo si nechat poslat nastavovací sms.

V případě, že by telefon nebyl v seznamu, měla by být funkční tato nastavení:

Jméno profilu: Vodafone live!
IP adresa: 010.011.010.011
IP port: 80 (U telefonu bez podpory WAP 2.0. nastavte IP port: 9201)
Domovská stránka: http://live.vodafone.com
Doba prodlení: 120 sekund
Jméno uživatele: wap
Heslo: wap
APN: data.vodafone.cz

Infolinka: *077

Dále platí, že telefony zakoupené přímo u příslušného operátora už v sobě veškerou potřebou konfiguraci mají, a tehdy není tedy potřeba žadné další ruční nastavování provádět.

Tip: virtuální operátoři

Internetové připojení dnes poskytuje i řada „alternativních“ operátorů jako Relax mobil, Gomobil, Bleskmobil a desítky dalších. Tito operátoři fungují tak, že si pronajímají síť některého ze 3 velkých operátorů (Vodafone, O2 nebo T-mobile) a nastavení internetu se tedy provádí identicky, jako kdybyste se připojovali u něj. Například – Gomobil využívá sítě T-mobilu – pokud máte tedy mobil se SIM kartou od něj, stačí mobil nastavit stejným způsobem, jako kdybyste měli T-mobile. Srovnat si, zda se by se vám nevyplatilo přejít k jinému operátorovi si můžete na webu Tarifomat.cz který sleduje aktuální ceníky operátorů a na základě zadaných údajů najde nabídku, která se vám nejvíce vyplatí.