Nová mobilní síť Tesco mobil

Virtuální mobilní operátor Tesco mobile nabízející předplacené mobilní služby vznikl za spolupráce se společností Tesco a O2. Výsledek je jedinečná nabídka předplaceného volání, SMS a MMS zpráv i internetu v mobilu. Pojem virtuální v tomto spojení znamená, že operátor Tesco mobile nemá svou rádiovou frekvenci ani mobilní síť, jelikož dodává služby sítě společnosti O2.

Stejně jako u ostatních operátorů máte při zřízení nového čísla Tesco mobile dvě možnosti – buď si koupíte novou SIM kartu, nebo přenesete své dosavadní telefonní číslo od vašeho operátora.

Přenos čísla

Pro přenos čísla potřebujete SIM kartu Tesco mobile a pokračujete tak, že si zadáte u svého poskytovatele mobilních služeb objednávku na přenos telefonního čísla. K výpovědi čísla budete potřebovat speciální číselný kód, který vám sdělí váš původní operátor, například na své infolince. Tento číselný kód, který je platný 60 dní, pošlete spolu s převáděným telefonním číslem v SMS zprávě operátorovi Tesco mobile ve tvaru PRENOS X Y na číslo 999346. Písmeno X označuje číselný kód přenosu a Y představuje přenášené telefonní číslo v 9místném tvaru. Než tuto SMS zprávu odešlete, aktivujte si SIM kartu Tesco mobile – ze SIM Tesco mobil odešlete libovolnou, provedete odchozí hovor, přihlaste se do internetové obsluhy nebo si dobijte kredit. O tom, že je vaše karta Tesco mobile aktivní, budete informováni SMS zprávou a následně můžete zadat přenos dle výše uvedeného postupu.

Kredit na SIM kartě Tesco Mobile zůstává v platnosti i po přenesení čísla. Kredit z původního čísla se na SIM Tesco Mobile nepřevádí – doporučuje se kredit vyčerpat, ale ponechat ho v kladné výši, aby bylo možné přenos provést.

Tento bezplatný přenos telefonního čísla trvá standardně maximálně 4 pracovní dny od autorizace identifikačního čísla. O průběhu převodu jste informováni průběžně SMS zprávami. K přenosu dochází v čase 0:00 až 6:00 hodin.

Přehled služeb

Přehled služeb zjistíte v hlasovém automatu či v internetové samoobsluze. Můžete si zkontrolovat výši kreditu, aktivovat a deaktivovat doplňkové balíčky, ověřit si stav volných jednotek, nastavit roaming, prémiové služby a mnoho dalšího. Do hlasového automatu se zdarma dovoláte prostřednictvím *25. Internetová samoobsluha je dostupná na webových stránkách Tesco mobile.

tesco

Kredit

Kredit lze dobít osobně v jakémkoli obchodě TESCO a Žabka, přímo u pokladny, online platebním převodem, u partnerů Tesco Mobile (seznam partnerů je zobrazen na internetových stránkách poskytovatele www.tescomobile.cz), nebo si můžete zakoupit dobíjecí kupon v kterékoli prodejně TESCO. Stav kreditu zjistíte po vytočení *125*# nebo v internetové samoobsluze. Dobitý kredit je platný po dobu 6 měsíců ode dne dobití. Nedojde-li k dobití po dobu 12 měsíců od posledního dobití, platnost vaší SIM karty vyprší, kredit propadne a SIM spolu s telefonním číslem je deaktivována – mimo provoz!

Další výhody

Díky SIM kartě v mobilní síti Tesco Mobile můžete získat až dvojnásobek kreditu navíc, využít internet v mobilu, aktivovat si Clubcard balíček, volat do zahraničí za přijatelné ceny a získat mnoho dalších výhod.

Podrobné informace a konkrétní nabídku služeb naleznete na internetové stránce Tesco Mobile www.tescomobile.cz, v prodejnách TESCO, nonstop v hlasovém automatu po vytočení čísla *25 nebo na zákaznické lince Tesco Mobile 841 11 22 55 – volat můžete každý den od 8 do 20 hodin. Než přejdete k Tesco mobil, doporučujeme každopádně srovnat si tarify operátorů pomocí kalkulačky Tarifomat.cz, kde by vám po zadání několika málo údajů mělo vyjít objektivní srovnání toho, zda se vám k Tesco mobilu vyplatí přejít.