OUKITEL K4000 4G

Oukitel, čínský výrobce smartphonů, pronikající na evropský trh, představil poměrně nedávno svůj nový model.

Telefon OUKITEL K4000 4G se řadí do zástupu velmi dobře vybavených přístrojů za přijatelnou cenu. Základem tohoto telefonu je 4jádrový procesor Mediatek MTK 6735, taktovaný na frekvenci 1,0 GHz. U něj se nachází grafický čip Mali-T720.

Pro zpracování dat slouží operační paměť o velikosti 2 GB. Ona data lze následně uložit do vestavěné paměti telefonu, která se pyšní 16 GB velikostí. Pro náročnější uživatele lze tento úložný prostor rozšířit za pomocí microSD paměťové karty o dalších 32 GB.

Srdcem Oukitelu je operační systém Android ve verzi 5.1 Lollipop. Výrobce si neodpustil jeho určitou modifikaci, která přispívá k lepší uživatelské ovladatelnosti telefonu. Výdrž telefonu zajišťuje 4000 mAh baterie.

Model K4000 nabízí také dva fotoaparáty. Zadní, 8 MPx a přední 2 MPx. Obě tyto čočky však díky softwarové interpolaci obrazu umí vyfotit až 13 MPx respektive 5 MPx záběry.

K zobrazení slouží 5palcový displej, jenž je zabezpečen známým ochranným sklem Gorilla Glass 3. Pod ním se skrývá kapacitní HD obrazovka s rozlišením 120 x 720 pixelů.

Podíváme-li se na design telefonu, shledáme jej jako moderní a elegantní. Dopomáhá k tomu mimo jiné i konstrukce, která je tvořena ze zinku a magnesia. Rámeček okolo displeje nepřesahuje 1 mm, což je na oko velmi příjemné.

oukitel

Pro připojení telefonu k dalším zařízením lze využít microUSB konektor či Bluetooth 4.0. Samozřejmostí je přítomnost Wi-fi 802.11 b/g/n. Datový přenos může být realizován pomocí 2G, 3G či 4G sítě. Pro nejnovější 4G jsou k dispozici pásma 800/1800/2100/2600 MHz.

Na e-shopu gearbest.com je tento model (http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_237295.html) k dostání v černé či bílé barevné variantě. Cena je, vzhledem k funkcím, velmi potěšující a činí 119.99 USD (necelé 3 000 Kč).

Soutěž

Nyní zbystřete své smysly! Internetový portál gearbest.com totiž pořádá soutěž o hodnotné ceny. Všechny, pochopitelně z e-shopu gearbest.com

První cena:  smartphone TCL 3S

Druhá cena: TV Box Beelink GTQ

Třetí cena: smartwatch Iradish Y6

Pravidla soutěže jsou jednoduchá – stačí splnit 3 následucjící snadné kroky.

1) Dát lajk na facebookovou stránku e-shopu (https://www.facebook.com/gearbestsmartphone)

2) Nasdílet tuto stránku alespoň dvěma svým přátelům

3) Vyfotit svůj telefon – odeslat jej jako příspěvek na zeď facebookového profilu gearbest a připojit k němu popisek s odkazem na telefon a krátkým komentářem o tom, co se vám líbí na e-shopu gearbest.com

Soutěžit můžete až do 19. října. Výherce jedné ze tří krásných cen bude ze všech účastníků náhodně vylosován.