Skype pro Android

Jak stáhnout a nainstalovat Skype na mobily s operačním systémem Android.

Pro mobilní telefony se systémem Google Android v současnosti existují dvě možnosti, jak na nich provozovat Skype, první řešení je přímo od Skypu, druhé je založeno na aplikaci Fring. Oba programy umožňují jak psaní, tak volání, jak mezi jednotlivými skype účty, tak i na běžná telefonní čísla. Základní výhoda obou programů je, že můžete ze svého mobilu volat, a přitom neplatit minuty za volání, ale využít 3G nebo volat zcela zadarmo při připojení přes WiFi. Jediný větší nedostatek obou aplikace je absence podpory videohovorů u obou z nich, kamera se zatím při volání z mobilu použít nedá.

Skype Lite

Tuto aplikaci stáhnete takto:

  1. Klepněte ve svém telefonu na ikonu Market a připojte se na Android Market.
  2. Přejděte do kategorie Aplikace > Komunikace (Applications > Communication)
  3. Vyberte Skype
  4. Klikněte na volbu Instalace (Install), čímž se zahájí stahování a instalace programu do mobilu

Při prvním spuštění je potřeba vyplnit uživatelské jméno a heslo, pak se načte seznam kontaktů a můžete s nimi následně komunikovat stejně jako přes klasický Skype v počítači, případně pokud máte předplacený kredit zadat čísla na linkových telefonech a mobilech v České republice i zahraničí a volat na ně. Praktickou ukázku funkcí si můžete prohlédnout na tomto videu:

Fring

Tento program je multiprotokolový, takže se dokáže připojit nejen ke Skypu, ale také k síti ICQ, Facebook, Twitter, Google Talk, MSN, Yahoo, AIM, Last.fm a Orkut, takže ho můžete použít jako takovou mobilní komunikační centrálu.

Instalovat ho můžete jednak z Android Marketu, kde stačí vyhledat fring a potvrdit pak jeho instalaci. Alternativně se také dá stáhnout přímo přes mobilní web, když v Nastavení > Aplikace povolíte „neznámé zdroje“ a pak navštívíte stránku fring.com. Kompletní příručku Fringu pro Android můžete si můžete stáhnout zde.