Jak kopírovat hudbu z počítače do mp3 přehrávače

Přesun mp3 z pc do přehrávače. Organizace skladeb v přehrávači. Použití přehrávače jako flash disku.

Přetažení hudby do mp3 přehrávače

Princip přenosu dat je celkem jednoduchý, většina přehrávačů si vystačí s USB kabelem, výrobce ještě většinou přidává na CD nebo jiném nosiči několik programů, usnadňujících správu hudební sbírky, konverzi videa do formátu lépe vyhovujícího rozměrům displeje přehrávače (případně do 3gp), nebo další utility, v podstatě ale tyto programy naprosto nezbytně nepotřebujete a v nouzi nejvyšší vám postačí i klasický Průzkumník Windows, ve kterém si prostě myší nataháte na přehrávač písničky z počítače. Výjimkou jsou přehrávače iPod, které vyžadují nainstalovaný program iTunes.

MP3 přehrávač jako přenosný disk

Připojení přehrávače k počítači vyvolá automatizovaný proces instalace příslušných ovladačů pomocí technologie Plug&Play. Po úspěšném nainstalování systém indikuje nový připojený disk, typicky pojmenovaný stejně jako připojený přehrávač. Pozor, pokud hodláte manipulovat s daty na disku mp3 přehrávače přímo, nesmažte žádná systémová data, takováto manipulace by mohla vážně ohrozit samotnou funkčnost přehrávače.

Pro nejlepší možné přehrávání je dobré mít u co možná nejvíce písniček vyplněné ID3 tagy, což jsou informace popisující jednotlivou skladbu a umoňující řazení skladeb podle alba, interpreta, žánru, roku vydání a dalších značek. ID3 tagy můžete editovat například když v Průzkumníku Windows (např. přes Počítač > Dokumenty > Hudba) kliknete pravým tlačítkem myši na hudební soubor (např. skladba.mp3), zvolíte Vlastnosti, zde pak záložku Souhrn a zde tlačítko upřesnit.

Při organizaci skladeb na disku přehrávače je dobré řadit soubory do složek a neházet tam skladby náhodně a neuspořádané. Ideální je organizace ve stylu – co adresář, to album. Tím, že se jedná o disk mp3(mp4/mp5) přehrávače nejste ovšem limitováni jen na hudbu a videa, můžete takto využít kapacitu disku a přenášet takto i jiná data, která však většinou v přehrávači nebudete moci otevřít, využijete ale na jiném počítači a přehrávač tak může velmi dobře sloužit místo flashky.