Co dělat na internetu, když se nudím?

Ve chvíli, kdy člověk nemá co dělat, prokrastinuje a nějak se prostě chce zabavit, je internet ideální pomůckou. Co se tedy dá dělat, nebo co lidé na síti vlastně dělají ve chvíli, když se nudí?

Čtěte si zprávy

Taková klasika, dá se to praktikovat už od rána, zjistíte, co se přes noc stalo nového. Začněte třeba na Seznamu, odkud se prokliknete na Novinky, pak ať máte servis kompletnější si můžete ještě zajít na iDnes, projet si Aktuálně, a nebo sledovat úplně všechno dohromady přes Google News.

Faktor zábavnosti: 70%

Kam zajít: Novinky.cz, Aktuálně.cz, iDnes.cz, Google News

Kontrolujte si poštu

Jedna z dalších oblíbených činností, když se vám nic produktivnějšího nechce dělat. Střídavě pořád dokola kontrolujte všechny emailové schránky, pokud možno opakovaně a v co nejkratších intervalech. Podstatně méně zábavné pak ale v řadě případů je vymýšlet odpověď na email, který přišel.

Faktor zábavnosti: 60%

Kam zajít: Seznam.cz, Centrum.cz, Atlas.cz, Gmail.com, Hotmail.com

Sledujte, co dělají ostatní

Když už víte ze zpráv, co dělají politici a emaily už žádné nechodí, je na čase podívat se, co dělají vaši známí. Překvapivě, velmi často narazíte na to, že dělají to samé, co vy: dívají se, co dělají ostatní. Ideálním místem pro zjišťování tohoto druhu informací je Facebook, pokročilejší pak můžou zabrouzdat i na Twitter.

Faktor zábavnosti: 10%-100%

Kam zajít: Facebook.com, Twitter.com

Pište si a řešte věci

Od sledování toho, co kdo dělá, je už jen krůček k tomu, přímo se ho zeptat. Od toho tu máme opět Facebook a jeho chat, a nebo staré dobré ICQ, samozřejmě občas se stane, že momentálně nikdo vhodný ke psaní není online, takže to je takové riziko, se kterým se musí počítat.

Faktor zábavnosti: 50%-90%

Kam zajít: Facebook.com, ICQ.com

Koukejte na videa

Ve chvílích těžší pasivity a otrávenosti nezbývá než si sednout před obrazovku a prostě koukat. Dokud ještě zvládáte i proklikávat myší, můžete použít servery jako tzv. Jůtůbko nebo Stream, ve chvíli kdy už i to je problém, nezbývá než si stáhnout nějaký film nebo pustit Českou televizi, která online vysílá.

Faktor zábavnosti: 20%-80%

Kam zajít: YouTube.com, Stream.cz, iVysilani.cz

Hrajte hry

Ano, a samozřejmě staré dobré hraní pro hračičky. Jednak tu jsou klasické online flash hry, ale když máte ten Facebook a sledujete co kdo dělá, proč si na něm i nezahrát nějaký ten poker nebo postavit si vesničku či bojovat v mafiánských válkách, že. Druhou možností je obstarat si nějakou důkladnější hru a stáhnout ji klasicky na disk.

Faktor zábavnosti: 0%-100%

Kam zajít: Hry.cz, Facebook.com