Jak importovat kontakty z Outlooku na Gmail

Návod, jak převést kontakty v adresáři z programu Microsoft Outlook do seznamu kontaktů v Gmailu.

První možností, jak nahrát adresář z Outlooku je metoda manuální, to znamená jít a opsat si každé jméno, email, případně další údaje, a takhle si je postupně uložit do schránky. To je tehdy, když máte v seznamu pár lidí ještě celkem snesitelné, problém však nastává ve chvíli, kdy máte desítky nebo stovky kontaktů a nechcete jejich přepisováním trávit dlouhé hodiny. Jak tedy na to?

Export CSV

Nejprve je potřeba vytvořit s údajů o lidech v adresáři přehled ve formě souboru s hodnotami oddělenými čárkami. To provedete přes volbu v menu
Soubor > Import a export… > Exportovat do souboru

a zde vyberte z možností Hodnoty oddělené čárkami (Windows). Ve stromu složek pak klikněte na položku Kontakty a pokračujte přes tlačítko Další. Vyberte, kam se má soubor uložit a nastavte jeho jméno, a opět pokračujte přes tlačítko Další. Na následující obrazovce potvrďte exportování a ukončete operaci volbou Dokončit.

Samotný export může trvat i několik minut, v závislosti na počtu kontaktů.

Import na Gmail

Teď, když už máte přehled kontaktních údajů převeden do souboru, se můžete přihlásit na webu do svého emailu u Google. Ve webovém rozhraní klikněte v levém sloupci na odkaz Kontakty a na kartě pak v pravém rohu najdete Import. Nyní stačí kliknout na volbu Vybrat soubor a najít CSV soubor s údaji z Outlooku. Před importem ještě můžete nastavit, do které skupiny se mají importované údaje uložit.

Export zpět

Pokud máte problém opačný, a chcete údaje uložené na Gmailu převést naopak do Outlooku, pak je postup velmi podobný: Jednoduše na kartě Kontakty vyberte Exportovat a zde pak vyberte Formát Outlook CSV.

V Outlooku je pak nahrajete přes Soubor > Import a export… > Import z jiného programu nebo souboru > Hodnoty oddělené čárkami (Windows) a jako cílovou složku vyberte Kontakty.