Jak nahradit (more…) ve WordPressu

Jak změnit text (more…) ve výpisu kategorií, tagů a archivů na webech s redakčním systémem WordPress.


Pokud provozujete blog založený na WordPressu, pravděpodobně jste se setkali s následujícím problémem: I při kompletním počeštění se na výpisu stránek spadajících do jedné kategorie nebo označených totožným tagem vyskytuje nehezky vypadající text (more…). Objeví se často po upgrade redakčního systému na vyšší verzi a narušuje všechny ostatní česky znějící nápisy. Jak ho tedy upravit nebo nahradit?

V adresáři, kde máte nainstalovaný blog, je podadresář wp-includes. V něm najděte soubor post-template.php, který je klíčem k řešení našeho problému. Zde vyhledejte funkci get_the_content a v ní tyto dva po sobě jdoucí řádky kódu:

if ( null === $more_link_text )
$more_link_text = __( ‚(more…)‘ );

Právě toto „more“, které je tady je totiž přesně ten text, který se nám všude sám strká a my ho tam nechceme! Takže teď už stačí přepsat ho na libovolný vlastní řetězec – například na více…, více zde…, nebo cokoliv jiného. Pokud se jedná o text s diakritikou, nezapomeňte přepnout program pro editaci textu na kódování utf-8, jinak by se místo pěkných českých znaků mohli zobrazovat nějaká prazvláštní písmena křížící azbuku s hindštinou.

Po provedení těchto změn a odeslání souboru přes ftp na server (případně okamžitě po provedení editace online) se nový řetězec začne ihned zobrazovat na všech podstránkách vašeho webu, žádnou cache není potřeba čistit.