Jak poslat dopis online

Návod jak využít online služeb České pošty k odeslání dopisu přes internet.

Česká pošta, v elektronickém věku instituce přece jen působící v řadě ohledů poněkud zkostnatěle, se snaží nezaspat dobu a přináší občas docela šikovné inovace. Jednou z užitečných pomůcek, které zprovoznila,  je možnost odeslat dopis pomocí online aplikace, ze které můžete během několika minut odeslat dopis bez nutnosti návštěvy pobočky České pošty.

Jak poslat dopis z webu

Služba se nachází na adrese online.postservis.cz kde najdete také kompletní nápovědu a aktuality týkající se služby. Ze služeb vyberte Dopis Online a pokračujte výběrem tisku (černobíle/barevně) a typu zásilky (obyčejně/doporučeně). V dalším kroku pak odešlete pdf soubor s hotovým textem dopisu. Tento pdf dokument nejlépe vytvoříte doplněním textu do této šablony, kterou upravíte ve Wordu a pak uložíte jako pdf (uložení v tomto formátu umožňuje přídavný plugin nebo třeba tohoto programu).

Kolik to stojí

Při použití černobílého papíru a obyčejné zásilky začíná služba na 14 Kč, když vezmeme v úvahu jednoduchost podání, tisk a papír, dá se říct, že je tato cena na celkem přijatelné úrovni. Úhrada je možná formou zpoplatněné SMS (tzv. premium SMS známé z různých soutěží).