Jak založit stránku na Facebooku

Návod na založení fanouškovské stránky (Fan Page) na Facebooku. I vy si můžete udělat svojí stránku, do které budete moci nalákat tisíce uživatelů.


Založit si vlastní stránku v síti Facebook je jednoduchá možnost, jak oslovit s vaším názorem nebo náhledem na svět velké množství uživatelů, ke kterému můžete promlouvat a sdělit jim něco, co považujete za důležité. Jak tedy na to?

  1. Přihlašte se na Facebook na www.facebook.com
  2. V pravém menu v seznamu aplikací najdete položku Reklamy a stránky.
  3. Po jejím otevření vidíte seznam stránek, které se vám líbí, a vpravo nahoře najdete položku + Vytvořit stránku.
  4. Teď záleží na tom, čemu chcete fandit: jestli se jedná o nějakou firmu, restauraci nebo umělce, pokračujte dále výběrem a vyplněním názvu v levém sloupci. Jestli je jejím účelem spíš nějaké názorové hnutí, názor, hláška – pak se více hodí pokračovat vyplněním formuláře pro název vpravo.
  5. Nyní dále pokračujte kliknutím na tlačítko Vytvořit komunitní stránku (nebo Vytvořit oficiální stránku)
  6. Stránka je vytvořena! Teď už můžete začít psát na zeď a začít psát příspěvky na zeď. Nyní můžete stránku trochu vylepšit, aby se vám dařilo lépe přilákat nové přátele, kterým by se mohla líbit.
  7. Obrázek stránky změníte tak, že kliknete vlevo na otazník, který se zatím místo obrázku zobrazuje, a pak přes volbu Změnit obrázek načtete nový.
  8. Další informace o stránce a popisky pak upravíte kliknutím na odkaz hned pod obrázkem, který je nazván Upravte stránku – zobrazí se tímto kompletní správa nastavení a informací o stránce. Nemusíte tu však zdaleka vyplnit všechno, většina lidí se dívá jen na název stránky, obrázek a dění na zdi, případně fotografie.

Pokud chcete sledovat nové články na Radírně pomocí Facebooku, můžete se přidat mezi ostatní, kterým se líbí naše stránka, a to kliknutím přímo sem.