Za jak dlouho vyprchá alkohol

Pokud jste včerejší večer vypili trochu moc alkoholu a chcete si pro jistotu spočítat, jestli nemáte v krvi ještě nějaký zbytkový alkohol, máme tu návod, jak si vypočítat čas odbourávání alkoholu.

Často se stává, že večer vypijete spoustu alkoholu a pak druhý den potřebujete někam jet autem. Ale co zbytkový alkohol v krvi? Přeci jen, i kdyby v krvi zůstala jen trocha zbytkového alkoholu a potkali jste cestou silniční kontrolu, nebude omluvou to, že jste pili jen včera večer. A navíc je podle nového silničního zákona jedno promile v krvi za volantem vozidla trestný čin. Proto se může hodit všem řidičům, ale i ostatním lidem kalkulačka, díky které si můžete spočítat, kdy vaše tělo odbourá všechen alkohol. Ale musíte vzít v úvahu fakt, že odbourávání alkoholu je velmi individuální záležitostí každého z nás a záleží mimo jiné na tělesném i duševním stavu, únavě, užívaných lécích, prostředí a dalších mnoha faktorech. Proto považujte vypočtené hodnoty a časy pouze jako orientační!

Online kalkulačky pro vypočítání odbourávání alkoholu

Jako první bych chtěl zmínit kalkulačku na stránkách auto.idnes.cz. Tato kalkulačka nabízí širokou škálu druhů alkoholu na výběr, který jste mohli předchozí večer konzumovat. Dále také musíte vyplnit data o konzumaci alkoholu v časovém horizontu, takže jsou vypočtené výsledky celkem přesné. Při výpočtu odbourávání alkoholu také záleží na tom, jestli jste muž, nebo žena a v neposlední řadě také kolik vážíte. Je jasné, že pro sto kilogramového muže bude asi výpočet úplně jiný, než pro padesáti kilovou ženu. Po zadání všech těchto hodnot do kalkulačky stačí kliknout na tlačítko „Spočítej“ a zobrazí se vám přehledný graf odbourávání alkoholu, čas kdy můžete usednout za volant a také hodnota, kolik korun jste přispěli státu na dani za zkonzumovaný alkohol.

Další kalkulačka online, pro vypočítání odbourávání alkoholu se nachází na stránkách alkoholmetr.cz. Tato kalkulačka vypadá podobně jako ta předchozí, také zde vyplníte všechny nápoje, které jste za večer vypili a další položky nutné pro výpočet. Ale oproti předchozí kalkulačce na stránkách auto.idnes.cz, vám zobrazí hodnotu promile, kterou jste měli na konci pití v krvi.