Google Chrome ke stažení zdarma

Stažení, instalace a vylepšení internetového prohlížeče Google Chrome. Jak stáhnout a nainstalovat témata a pluginy pro jeho rozšíření.

Google Chrome je jeden z nejmladších prohlížečů, a od svého uvedení se dlouhodobě drží na špici nejrychlejších internetových browserů. Technologicky vychází z jádra WebKit, na kterém běží i třeba Safari od Apple nebo většina programů na prohlížení webů v mobilních telefonech (mimo Operu Mini a Mobile).

Výhody

Kromě rychlosti má také rozhraní, které je obzvláště vhodně pro použití na menších obrazovkách notebooků a netbooků. Obligátní lištu s menu Soubor, Nastavení, atd. prostě a jednoduše tady nenajdete, místo nich je v pravém horním rohu tlačítko Stránka a Nastavení, pod kterými se skrývají veškeré volby. Využitý prostor se tak dá využít k pohodlnějšímu prohlížení stránek a nemusíte se dívat na menu, které vám zabírá prostor v horní části obrazovky, do kterého stejně jdete jednou za uherský rok.

Další funkcí, která stále ještě není standardem, je automaticky generovaná obrazovka nejvíce navštěvovaných webů, která se otevírá v každém novém okně a usnadňuje tak přístup na nejoblíbenější stránky bez nutnosti zadávat jejich adresu.

Skiny a témata

Co se možnosti vylepšit vzhled týče, nejsou zase až tak široké jako třeba u Firefoxu, jedná se v podstatě o určitou formu tapety na pozadí oken, která se dá změnit. Na druhou stranu, těch několik málo tlačítek a lišta navrchu okna Chrome asi za žádnou větší laboraci nestojí. Instalace nového tématu se provádí tak, že ze stránky Galerie motivů si stáhnete soubor, se skinem, a pak ještě jednou potvrdíte jeho použití.

Pluginy a rozšíření

Tohle byl po docela dlouhou dobu problém, který Chrome docela znevýhodňoval v možnostech upravovat si ho a rozšiřovat o nové funkce, od verze 4.0 ale už tu pluginy jsou a dalo by se říct, že jejich instalace a používání je jednodušší než u jakéhokoliv jiného prohlížeče. Instalace je velmi jednoduchá – stačí navštívit stránku s přehledem pluginů, vybrat, kliknout a už ho můžete používat. Žádný restart spojený se zapínáním nebo vypínáním pluginu není potřeba.

Google Chrome můžete stáhnout už teď z tohoto webu, instalace a stažení by na většině počítačů nemělo zabrat více než 5 minut.