Jak koupit český ebook

Popis, kde a jak si koupit elektronickou knihu (ebook) v češtině.

Krok 1: Čtečka

Pro účely čtení a stahování knih v češtině budete potřebovat čtečku Wooky. Přes ní pak můžete číst knihy jak na počítači, tak v mobilu nebo tabletu vybaveném systémem Android, Windows Mobile, na iPhonu,  nebo iPadu. Výhodou této čtečky je to, že když si stáhnete nebo koupíte knihu přes počítač, stačí pak provést synchronizaci a máte ji hned v mobilu, není tedy nutné kupovat jednu knihu pro čtení na více zařízeních. Jak vypadá na mobilu a na počítači se můžete podívat na následujících obrázcích.


Stáhnout si program Wooky pro vaše zařízení můžete zde.

Krok 2: Jak kupovat knihy

K úspěšnému používání programu stačí po prvním spuštění provést registraci uživatelského účtu. Kromě knih, jejichž stažení je zpoplatněno, si také zkusit stáhnout některou z knih, které jsou přes něj dostupné ke stažení zadarmo – jedná se o knihy od autorů, od jejichž smrti už uběhla dostatečně dlouhá doba k tomu, aby vypršela autorská práva. Zadarmo si tak můžete stáhnout knihy od Čapka, Haška,Erbena, Palackého, Čecha atd.

Při stahování přes mobil stačí využít dole na ploše záložku Obchod, najít knihu a pak si stáhnout ukázku, případně ji zakoupit. Při přístupu přes počítač se do eshopu dostanete přes tlačítko vpravo nahoře s obrázkem košíku a nápisem Rájknih.cz. Synchronizaci knih mezi zařízeními pak provedete tak, že na mobilu přes hardwarové tlačítko pro nastavení se dostanete k volbě Obnovit, případně na počítači zvolíte Nastavení > Synchronizovat nyní (Ctrl+S).