Jak opravit zip

Postup, jak opravit poškozený soubor typu zip.

Zipování. Jedna z metod, jak efektivně přenášet rozsáhlejší data a složky. Ne vždy však funguje tak, jak by mělo a soubor typu zip, který dorazí, se nemusí dát otevřít. Důvody poškození zazipovaného archivu mohou být v zásadě tři:

  • soubor se nestáhl celý
  • došlo k chybě při zazipování
  • je poškozený kontrolní součet CRC
  1. Pokud došlo k chybě při stahování a máte stále možnost stáhnout zip archiv,  zkuste ho stáhnout znovu.zip soubory
  2. Pokud se i po opakovaném stahování stáhl soubor totožné délky a stále nejde odzipovat, můžete se pokusit opravit archiv pomocí některé z pomocných utilit – všechny z níže uvedených programů si ovšem poradí jen s chybou CRC, zcela chybně vytvořený zip takto opravit bohužel nelze.
  3. Stáhněte a nainstalujte WinRar. V něm otevřete poškozený archiv a stiskem na tlačítko Opravit (Repair) spusťte proceduru k opravení daného souboru.
  4. Pokud tento postup nepomůže, stáhněte si program ObjectFix. Jedná se o specializovanou utilitu, která dovede přetransformovat poškozený soubor do nového zipu, s původním obsahem. V řadě případů si poradí i se soubory s poškozeným CRC (CRC je cyklický redundantní součet (cyclic redundancy check), jedná se o hašovací funkci, která se využívá k detekování chyb během přenosu či ukládání dat).
  5. Pokud ani tento program nepomůže, stáhněte si program DiskInternals ZIP Repair a otevřete inkriminovaný soubor v něm a pokuste se o opravu.