Jak poslat soubor přes Facebook

Posílání souborů různého typu, od dokumentů, přes archivy a videa není v současnosti nijak zvlášť komplikované a FB se dá pohodlně využít jako alternativa k emailu. V tomto obrázkovém návodu přinášíme podrobný postup.

Chat

V chatovacím okénku je výchozím typem souboru, který se dá poslat, obrázek. Ilustruje to i ikonka fotoaparátu, sloužící v tomto případě jako nápověda.

Chat na FB

 

Ve chvíli, kdy stisknete toto tlačítko se zobrazí dialogové okno pro vložení souboru. Má však omezenou funkcionalitu: lze takto vložit pouze soubory typu jpg, jpeg, gif a png. Dokument nebo jiný typ souboru takto bohužel nenahrajete.

Obrázky

I přes chat však lze nahrát soubor libovolného typu. Tato funkce se schovává pod hranatým kolečkem v chatovacím okénku.

Přidat soubory

Otevřené okno pro vkládání souborů lze pak již využít pro vložení libovolného typu souboru.

Všechny soubory

Aplikace „Zprávy“

Další možností, jak posílat soubory pohodlněji, je pak využití velkého okna pro komunikaci, tzv. aplikace Zprávy. Dostanete se do ní tak, že vpravo nahoře kliknete na ikonku s bublinami a pokračujete volbou „Zobrazit vše“.

Zobrazit vše (aplikace Zprávy)

Okno pro psaní v tomto módu poskytuje už podstatně širší možnosti, než malé chatovací okénko. Posílání souborů libovolného typu je možno provést v této chvíli již přímo, bez toho, abyste museli hledat nějaké skryté tlačítko.

Velké okno pro psaní na FB

Limity a omezení

Posílat přes Facebook nelze soubory libovolné velikosti – vždy jste limitováni maximem 25 MB, větší soubor se jednoduše nepošle. Pokud potřebujete poslat soubor větší (například video) zkuste raději využít některého z postupů, popsaných v tomto článku – obecně, pokud chcete poslat video, je zpravidla lepší nahrát ho na YouTube a pak už posílat pouze odkaz, manipulace se tím výrazně usnadní.

V případě potřeby zrušení nahrávání souboru nebo nahrazení jiným není problém ho odstranit – k tomu vždy slouží tlačítko s křížkem.

Zrušení souboru