Jak vypnout nabídku překladu v Chrome

Výchozí vlastností Google Chrome je to, že automaticky nabízí překlad do češtiny všech cizojazyčných stránek, na které přijdete. Jak toto chování vypnout?

Pokud chodíte často na anglické, německé (ale taky třeba ruské nebo vietnamské, prostě jakékoliv) stránky a máte jako výchozí jazyk v Google Chrome nastavenu češtinu, pravděpodobně jste se už někdy setkali s následující otravnou lištou, nabízející vám překlad.

Lišta s nabídkou překladu

Lišta s nabídkou překladu

Je to otravné a když chce člověk stránku přeložit, zajít do Google Překladače není takový problém. Jak to tedy zrušit? Klikněte vpravo nahoře na ikonu Nastavení (3 čárky) a v ní zvolte položku Nastavení. Alternativně můžete přímo do adresního řádku zadat adresu chrome://settings/.

Zobrazení rozšířených nastavení

Zobrazení rozšířených nastavení

Na dotyčné stránce je potřeba se přesunout úplně dolů a zde kliknout na položku Zobrazit rozšířená nastavení… – až po rozkliknutí této volby se můžete dostat k úpravám zobrazování oné otravné lišty s nabídkou překladu.

Vypnutí nabídky překladu

Vypnutí nabídky překladu

Nyní už stačí jen najít oddíl Jazyky a zrušit odškrtnutí položky Nabízet překlad stránek v jazyce, kterému nerozumím. Nic nemusíte už nikde ukládat nebo potvrzovat, tímto je vše hotovo.