Jak změnit obrázek uživatele?

Chcete si změnit úvodní uživatelský obrázek při přihlašování ve Windows? Jak na to? Je to naprosto jednoduché.Každý uživatel systému Windows si může dopřát zosobnění svého účtu v počítači. Může si u něj nastavit obrázek, pod kterým bude v OS známý.Jako první se musíte přihlásit jako admin, abyste mohli v počítači nějaké změny vůbec provádět. Pokud to nepůjde, zkontaktujte admina a pokud nejde ani to, budete se bez ikony muset obejít. Takových případů je ale velice málo, kterým se nejde přihlásit na admin účet.

Windows XP

Pomocí tlačítka Start vyberte možnost Ovládací panely. Otevře se nové okno, kde můžete vidět ikonku Uživatelské účty. Klikněte na ni. V této složce si zvolte, jakému uživateli chcete obrázek účtu změnit.

Vyberete si tedy obrázek, který vám bude vyhovovat. Změňte jej pomocí nabídky (nebo za pomocí lupy najděte vlastní ikonku).

Jakmile budete s výběrem ikonky spokojení, potvrďte vše kliknutím na pokyn OK. Tím se uloží veškeré změny, které jste právě provedly. Až se budete přihlašovat příště, obrázek by měl být u účtu již nastavený.

Windows 7

Otevřete ovládací panel Uživatelské účty, ak, že kliknete na tlačítko Start – příkaz Ovládací panely – položka Uživatelské účty a zabezpečení rodiny (nebo na položku Uživatelské účty, pokud jste připojeni k síťové doméně) a na položku Uživatelské účty. Musíte kliknout na pokyn Změnit obrázek. Klikněte na obrázek, který chcete použít, a pak klikněte na tlačítko Změnit obrázek, nebo pokud chcete použít vlastní obrázek, klikněte na odkaz Procházet obrázky, přejděte na obrázek, který chcete použít, klikněte na něj a pak klikněte na tlačítko Otevřít. Můžete použít obrázek libovolné velikosti, soubor obrázku však musí mít jednu z následujících přípon: JPG, PNG, BMP nebo GIF.

Jaký obrázek?

To je jen a jen na vás, jaký obrázek chcete mít na svém účtu. může to bý vaše fotka, fotografie vašeho zvířecího mazlíčka… ale můžete si fotografii také vyhledat na internetu. Internet je plný obrázků, ale pro lepší vyhledávání doporučuji server Google. Do vyhledávače na Google.cz zadejte např. tulipán a klikněte na příkaz Hledat. V okamžiku se objeví mnoho článků s nadpisem slova tulipán, plus obrázky s tímto témtem. Klikněte si nahoře na obrazovce vedle Web na Obrázky. Stačí si už jen vybrat, na obrázek, který chcete mít ve svém účtu kliknout pravým klikem a Uložit jako. Pak už postupujete podle návodu výše.