Kde hledat programy zdarma ke stažení

Freeware, shareware, trial a demo programy zdarma ke stažení. Slunečnice, Stahuj a další katalogy programů.
Programů na počítač je dnes už opravdu nepřeberné množství a proto vznikly weby, jejichž účelem je oddělit pomyslné zrno od plev, vnést do chaosu nějaký katalogický pořádek a upřednostit kvalitní a používané programy před ostatními.

Součástí takovýchto rozsáhlých katalogů, z nichž k nejnavštěvovanějším patří jsou jak uživatelské, tak redakční recenze, magazín informující o právě vydaných nebo připravovaných verzích programů, mimo prostého stažení programu se můžete většinou i zaregistrovat, abyste mohli být informováni o aktualizacích staženého software a mohli tak mít svůj počítač stále plný nejnovějších aplikací.

Programy se v těchto katalogických seznamech dají vyhledat podle řady kritérií. Od zaměření a účelu aplikace, přes licenci, tj. jestli hledáte program zdarma nebo placený, v archivu se pak dají najít i starší verze, které jsou také občas přeci jen potřeba, dále pak pokud si vyberete program, který je placený, není problém ho okamžitě koupit. Neposlední výhodou pak je to, že máte záruku stažení kvalitního software bez virů, protože každý solidní server nabízející souhrn programů ke stažení kontroluje jejich funkčnost a pravidelně je kontroluje antivirem.

Portály tohoto druhu jsou například www.slunecnice.cz, www.stahuj.cz nebo www.gigamania.cz.