Pick Monkey – úprava fotek online & zdarma

Ukázka práce s online editorem fotografií Pick Monkey, včetně popisu všech jeho funkcí.

 1. Klikněte na tlačítko Edit a photo, čímž se přepnete do editačního režimu.

  Přepnutí do režimu úprav

  Přepnutí do režimu úprav

 2. Načtěte fotku k úpravě. K tomu je zapotřebí kliknout nahoře na tlačítko Open a najít odpovídající fotku na disku. Po načtení se vám zpřístupní široké množství nástrojů, se kterými se dá dále operovat a využít jich k úpravám obrázku.
 3. První skupinou nástrojů jsou tzv. Basic edits. Najdete zde možnosti k ořezu, otočení, úpravě expozice a barevného ladění, doostření anebo zmenšení a zvětšení.
  Skupina nástrojů Basic edits

  Skupina nástrojů Basic edits

 4. Druhá skupina nástrojů Effects ukrývá možnosti využití přednastavených filtrů na celý obrázek. U některých efektů je ikonka korunky – značí, že tento efekt je zpoplatněn je k jejímu využití potřeba mít zakoupenu plnou verzi Pick Monkey.
  Skupina nástrojů Effects

  Skupina nástrojů Effects

 5. Pod záložkou Touch up se ukrývají pomůcky, které se zprovozní až po manuálním vstupu myší do vybrané oblasti obrázku. Jedná se o různé lokální retuše, které nemohou být použity globálně na celou fotku.
  Touch up

  Touch up

 6. Ke vkládání různých nápisů a popisek slouží nástroj Text. Můžete zde vybrat z širokého spektra fontů a pak umístit popisek na místo, kam potřebujete.
  Text

  Text

 7. Záložka Overlays ukrývá sadu připravených symbolů. Najdete zde například poměrně dobře graficky zpracovanou sadu srdíček, šipek nebo komiksových bublin.
  Overlays

  Overlays

 8. Frames jsou rámečky a jejich nastavení, tj. jednoduché nastavení rozměru a vzhledu vnějšího okraje obrázku.
  Frames

  Frames

 9. Textures, nebo-li textury nejsou nic jiného, než grafický překryv původní vrstvy obrázku například průsvitnou vrstvou oblak nebo vhledem do hvězdné oblohy.
  Textures

  Textures

 10. Poslední položkou v nabídce jsou Themes – tematické ladění fotky do stylu upírů, zombie filmu nebo zimní krajiny.
  Themes

  Themes

Jak může vypadat hotový obrázek po úpravách v podobě obklopení rámečkem a srdíčkovým překryvem si můžete prohlédnout níže.

pes-upraven