Skype online – bez instalace

Chcete používat Skype přímo na webu, bez toho abyste museli cokoliv instalovat? V současnosti se to dá celkem jednoduše zařídit a v tomto článku vám poradíme, jak na to.

1. Registrujte se na Outlook.com

outlook.com

Outlook.com je webová schránka od Microsoftu, dříve známější jako Hotmail. Funkčně je velmi podobný Gmailu, který u nás používá trochu více lidí a od Gmailu se liší tím, že pro chatování používá nikoliv Google Hangout, ale webový Skype – a to je právě ta funkce, o kterou nám jde. Podmínkou využívání je existence Microsoft účtu, registrace trvá zhruba 5 minut. Při registraci si můžete vytvořit novou emailovou schránku ve tvaru jméno@outlook.com, jméno@hotmail.com a nebo jméno@hotmail.cz – a nebo použít váš stávající email.

Založení účtu - Outlook

2. Propojení se Skype

Po dokončení registrace budete přesměrováni do nově vytvořené emailové schránky.

uvítání

Přeskočte úvodní intro s videem představujícím hlavní funkce a klikněte vpravo nahoře na ikonku s modrým S.

skype ikonka

Nyní se konečně zobrazí nastavení toho, co nás zajímá – tj. Skype účtu, který se využije k propojení se schránkou.

Nastavení Skype

Pokud kliknete na velké tlačítko „Pokračovat“ přihlásíte se pod novým účtem na Skype a můžete ho začít použít. Pokud už Skype účet máte (což je asi situace většiny z nás), pak klikněte na menší položku pod tlačítkem „Už Skype používáte? Přihlaste se

3. Skype v prohlížeči

Skype Chat

Po propojení už nic nebrání používání Skype tak, jak ho znáte. Můžete si přidávat kontakty, psát jim zprávy za použití klasických skajpových smajlíků nebo volat. Historie se automaticky synchronizuje mezi všemi zařízeními, která používáte, takže se nemusíte bát, že byste přišli o svá data. Jediné, co zatím přes web nefunguje, je zatím posílání souborů.