Viber ke stažení v češtině

Viber je v současnosti velmi populárním komunikačním nástrojem, protože spojuje několik výhod do jedné aplikace. Je to především díky poměrně zajímavé nabídce funkcí, kterou disponuje:

  • Volání a psaní mezi uživateli aplikace je zdarma.
  • Není potřeba se nikde registrovat pod novým jménem, účet je spojen s telefonním číslem.
  • Aplikace se dá využít v na mobilech s Androidem, v iPhonech i na PC. Vždy je ke stažení zdarma a na většině platforem je v současnosti už v češtině (ostatní budou brzy počeštěny).

Android

Pro telefony s Androidem je aplikace k dispozici plně česky. Dá se stáhnout z Google Play na této adrese.

Stahování z Google Play

Po spuštění Viberu zadejte telefonní číslo (je potřeba správně vybrat jako domovskou zemi Českou republiku, jinak se spárování správně nepodaří).

Zadání telefonního čísla

 

Z esemesky opište kód a pak počkejte, než se prohledá adresář v telefonu – aplikace automaticky identifikuje všechny, kdo mají Viber a jsou zároveň vašimi kontakty a vedle jejich jména pak zobrazí symbol fialového telefonku, aby je odlišila.

Adresář

 

 

iPhone

Aplikace pro iTunes je také kompletně česky a můžete si ji do iPhonu stáhnout z tohoto odkazu. Ovládání je velmi podobné výše popsané androidí aplikaci, liší se v zásadě jen grafikou. Při prvním spuštění je potřeba povolit přístup do adresáře a zasílání push oznámení, abyste byli informováni o nových zprávách a telefonátech.

iPhone

Synchronizace kontaktů

Nastavení - iPhone

Stolní Windows (PC)

Verzi Viberu určenou k provozu v klasickém PC režimu (tj. na ploše Windows) si můžete stáhnout přímo na webu Viber.com, stačí se jen přepnout na správnou záložku „Desktop“ a stáhnout instalační soubor. Čeština pro aplikaci je v současnosti v přípravě, očekává se v nejbližších aktualizacích (všechny potřebné nápisy by měly být již přeloženy a čeká se jen na nasazení v rámci dalších updatů).

Viber - desktop

Instalace probíhá standardním způsobem, stačí spustit staženého instalačního průvodce. Nejprve se stáhnou pomocné soubory, které jsou potřeba k běhu programu.

Stahování - desktop

Po dokončení stahování je už aplikace připravená k použití. Program se zeptá, zda již byl v minulosti instalován na mobilu. Pokud zatím nemáte na žádném mobilním zařízení aplikaci nainstalovánu, budete vyzváni k tomu, abyste tak učinili – není možné používat Viber pouze na PC bez toho, aby byl předtím instalován na mobil. Je tomu tak kvůli napojení účtu na telefonní číslo a metodě získání kontaktů, kterou aplikace používá (tj. prohledávání adresáře mobilu).

Spuštění Viberu na desktop

Je tedy potřeba zvolit volbu „Yes“ a souběžně spustit program i na mobilu. V dalším kroku totiž budete vyzváni k zadání svého telefonního čísla.

Vyplnění čísla v desktopové aplikaci

Po kliknutí na tlačítko „Continue“ si připravte k ruce mobil, protože za chvíli se na mobilu objeví kód, co bude potřeba opsat do formuláře v počítači.

Opsaný kód

Po zadání kódu již můžete aplikaci plně používat. Za chvilku se načtou kontakty a vy můžete volat jak všem kontaktům v adresáři, tak na libovolná telefonní čísla (máte-li předplacen kredit).

Psaní v desktopové aplikaci

Další funkce a nastavení najdete pod ikonou zubatého kolečka. V sekci Basic (základy) můžete nastavit, zda se má ukládat historie a jestli Viber se má spouštět při spuštění.

Základní nastavení

Záložka Audio & Video se týká nastavení vstupních a výstupných zařízení pro volání a komunikaci přes kameru. Nastavuje se zde, zda se má zvuk přijímat přes mikrofon nebo webovou kameru a zda zvuk má vycházet do sluchátek a nebo do reproduktoru. Zpravidla zde stačí jednorázově konfigurovat vše, co je potřeba pro optimální používání aplikace a pak už není potřeba se do této konfigurace vracet.

Audio a video

Úpravy v sekci „Notifications“ se týkají nastavení upozornění na volání a zprávy. Můžete zde zvolit, jakým způsobem má aplikace upozorňovat na zprávy, volání případně zda některé události nemají být notifikovány vůbec.

Notifikace

Na panelu „Account“ můžete odpojit stávající účet od aplikace a přihlásit se následně jako jiný uživatel (nebo napojením na jiné číslo).

Deaktivace účtu

Panel Viber Out se týká konfigurace pro volání „mimo Viber“, tj. na klasická telefonní čísla. Můžete si zde dobít kredit a provést všechna potřebná nastavení ohledně této funkce.

Viber Out

Poslední položkou v menu je „Share Viber“. Jedná se o panel s tlačítky pro sdílení informací o používání aplikace s ostatními – formou emailu nebo přes některou ze sociálních sítí.

Sdílení - desktop

Windows 8

Viber existuje i ve verzi pro Windows 8, tedy ve formě panelové aplikace na celou obrazovku. Dá se stáhnout z Windows Store na tomto odkazu.

Obdobně jako v desktopové verzi, i zde je potřeba při prvním spuštění ověřit vlastnictví telefonního čísla formou kódu, který se opíše z telefonu do počítače (případně tabletu).

Ověření čísla ve Windows 8

Nejprve vyplňte telefonní číslo, pak spusťe Viber v telefonu a následně opište z mobilu ověřovací kód.

Kód pro Windows 8

Aby mohla aplikace správě fungovat, je ještě potřeba jí udělat povolení pro přístup k mikrofonu a kameře.

Povolení ve Win 8

Rozhraní ve verzi aplikace pro prostředí „Metro“ (Windows 8) je o něco chudší, než desktopová aplikace a neposkytuje tak široké možnosti nastavení a používání. Některé funkce se zobrazí až ve chvíli, kdy stisknete na neutrálním prostoru pravé tlačítko myši.

Funkce viditelné po pravém kliku