War Thunder: recenze

Vyplatí se zdarma stáhnout, a nebo je lepší porozhlédnout se jinde? Přinášíme recenzi a celkový pohled na hru.

Charakteristika hry

War Thunder je hra z prostředí druhé světové války. Nejde čistě letecký simulátor, je spíše simulátorem bitev, a to věrným (nově lze navíc ovládat  tanky).  Pokud jste fanoušky simulátorů a rádi si užíváte s joystickem, pak je tato hra právě pro vás.

Registrace je rychlá a bezproblémová, herní menu přívětivá. Hra je zdarma. Je možné koupit si prémiový účet a vylepšený stroj, který vám urychlí přísun herních peněz, ale tyto peníze je možné získat i poctivým válčením bez utracení jediné koruny. Úspěch ve hře je podmíněn především schopnostmi hráče – nemusíte se tedy bát, že někdo vyhraje jen proto, že víc zaplatil. Hrát můžete za Japonsko, Velkou Británii, USA, USSR nebo Německo. Každý národ má vlastní vývojový strom, kde si můžete za herní měnu nakoupit široké spektrum válečných strojů.

war thunder

Pokud nemáte příliš zkušeností s leteckými simulátory, doporučuji vám zapnout arcade mód, ve kterém se letadlo ovládá kompletně pouze myší a několika klávesami. Toto činí hru skvěle hratelnou a když přidáme rychlé souboje, taktické mapy a možnost vrátit se do bitvy pokaždé s jiným letounem, máme tu opravdu akční onlinovku s vypilovanou grafikou a historicky věrným zpracováním.

war thunder

Fyzika hry je velmi realistická, stejně jako mapy, zvuky a vzhled všech strojů i přírody. Nejde pouze o letecké souboje, ale i o taktické manévry. Vaším úkolem může být bombardování letiště nepřátelského týmu, nebo zastavit ze vzduchu  invazi námořních sil. Přesto, že se jedná o  onlinovku zaměřenou na teamplay, kampaň rozhodně odfláknutá není . Mise jsou skutečně propracované a používají reálné historické mapy a skutečnosti.

war thunder

Multiplayer nabízí mnoho možností – můžete hrát samostatně a v každé budoucí mapě si nechat automaticky přidat spolubojovníky, a nebo si najít organizovaný team a pravidelně hrát se skupinou sehraných hráčů. Můžete také trénovat a stát se součástí teamu, který hraje ligu či turnaje a je třeba i sponzorovaný.

war thunder

Některým hráčům budou více vyhovovat divoké souboje stíhaček s prvky letecké akrobacie, jiným více sedne těžší bitevní letoun nebo bombardér. Zajímavé jsou reálné vlastnosti posádky, které průběžně vylepšujete (pilot může například při přílišném přetížení omdlít).

Celkový dojem

War Thunder mě skutečně ohromil, především propracovaností, fyzikou na vysoké úrovni a vypilovanou grafikou, stejně jako rychlostí a ovladatelností. Každému milovníkovi válečných her a letadel doporučuji ji zde zdarma stáhnout a vyzkoušet. Hra je vhodná i pro nováčky, protože arcade mód dovoluje hrát bez velkých zkušeností s leteckými simulátory. Grafika je úchvatná a v nejvyšších detailech vypadá téměř jako film – výhledy z letadla nemají chybu, všechny detaily jsou vypracovány do posledního pixelu.