Změna typu souboru online

Online pomůcka, která vám umožní mezi sebou konvertovat soubory a měnit jejich koncovky bez potřeby instalace jakéhokoliv software.

V tomto článku vám představíme jednoduchý online nástroj, co si poradí s převodem téměř všech typů souborů a hodí se vám vždy, když potřebujete například změnit typ archivu nebo obrázku a nemůžete právě instalovat nějaký konvertor.

S čím vším si tedy poradí?

Obrázky

  • Převádí .jpg na .png, .gif,  .bmp, .gif, .ico, .pcx a další

Převod z Youtube na filmový soubor nebo písničku

  • Umí převést video z YouTube na  .avi, .mov, .3gp, .flac, .m4a, .wmv, a další hudební a video formáty

Převod mezi dokumenty MS Office, OpenOffice a pdf

  • Umí mezi sebou převádět .docx, .doc, .pdf, .html, .odt, .ppt, .pptx, .rtf a .txt

Převod pdf na formát pro eBook čtečky

  • Hodí se vám, pokud chcete číst knihy přes tablet nebo mobil. Umí převést .pdf na e-book formát, který podporuje vaše čtečka – mimo jiné si poradí s .mobi, .epub, .pdb, .prc a .lit

Změna typy archivů

  • Převádí mezi sebou .rar, .zip, .7z, .tar, .tar.gz a další

Tento konvertor se jmenuje Zamzar a najdete ho zde. Maximální velikost souboru, který se dá přes něj pomocí zdarma dostupné verze přenést, je 100 MB – po registraci dostanete tento prostor vyšší.

Výhodami popsaného nástroje určitě je například to, že nemusíte instalovat další software, který pak po jednorázovém použití bude jen zabírat místo na disku. Ideální je samozřejmě pak na firemních počítačích nebo ve škole, kde není dovoleno instalovat programy. Na druhou stranu, soubory odesíláte na cizí server, není tedy asi zrovna dvakrát bezpečné používat tohoto nástroje pro konverzi dat obsahujících citlivé informace, nebo osobní data.