Jak koupit letenku

Jak koupit letenku přes internet. Vyhledávače nejlevnějších letenek, jak zaplatit letenku, online check-in a související témata.

Nejlepším způsobem, jak v současnosti koupit nejlevnější letenku, je beze vší pochyby přes internet. Stránky věnující se letenkám můžeme rozdělit do několika kategorií, a každá z nich vám při výběru a nákupu letenky může trochu jiným způsobem pomoci.

Akční letenky, nejlevnější letenky a další akce

Mezi nejznámější weby tohoto druhu patří například www.akcniletenky.com. Tyto weby se vyplatí dlouhodobě sledovat, protože shromažďují informace o právě probíhajících akčních nabídkách leteckých společností, speciální akce a slevové kupóny, nicméně většinou zde nalezenete právě jen informace o těchto akcích a je možné že právě ta destinace, do které chcete letět, momentálně v žádné akci není, při hledání nejlevnější letenky tohoto druhu je proto zapotřebí navštívit web trochu jiného druhu.

Vyhledávače letenek

Zřejmě vám neunikly vyhledávače nejlevnějších položek v internetových eshopech typu Zboží.cz nebo Heureka.cz. Obodobně se dají najít i letenky. Do vyhledávače zadáte rozptyl termínů (například s tolerancí jednoho týdne), ve kterých chcete odletět, a on vám pomůže najít ty nejlepší termíny odletů a zpátečních letů napříč všemi leteckými společnostmi létajícími na zvolené trase, včetně letů s přestupy. Takovýto vyhledávač nejlevnějších letenek najdete například na webu pelikán.cz.

Stránky leteckých společností

Hledat letenky přímo na webech leteckých společností se vyplatí v tom případě, pokud chcete využít nízkonákladové přepravy, tyto letenky se totiž v některých vyhledávačích nemusí podařit najít. Jmenovitě se jedná o tyto společnosti, které momentálně létají do světa z území České republiky:

Ryanair, Click4Sky, SkyEurope, Wizzair, SmartWings a EasyJet.

Jak platit letenku

Nejjednodušším způsobem, jak zaplatit letenku, je použití platební karty s aktivovaným placením přes internet. Dá se však použít i jiný způsob placení, který se při placení přes internet používá (podrobněji o způsobech placení přes internet v tomto článku).

Jak to funguje

Po zaplacení letenky obdržíte email, který se dá použít při odbavení místo klasické letenky (ty se dnes již používají stále méně často). Pokud to jde, zvolte vždy při nastavování parametrů odbavení online check-in, který je vždy levnější než odbavení na letišti. Ten stačí spolu s pasem nebo občanským průkazem předložit a takto se dostat do další fáze odbavování (kontrola kovových předmětů atd.).