Jak si na stránky umístit video

Návod, jak si na stránky přidat video z youtube, stream.cz nebo jiného serveru.

Chcete si také na svůj web přidat některé ze svých oblíbených videjí a stále se vám to nedaří? Tento návod vás navede a poznáte, že se skutečně nejedná o nijak složitý postup. Jak tedy na to?

  1. Nejprve se přepněte do režimu, kdy můžete psát přímo HTML. Z režimu wysiwig (kdy můžete různě písmo a obrázky měnit přes tlačítka podobně jako ve Wordu) se tedy přepněte do rozhraní, kdy vidíte holý kód stránky.
  2. Navštivte některý z webů, kde jsou videa, třeba youtube nebo stream.
  3. U každého videa na těchto serverech je uveden navíc kód, který právě umožňuje toto vložení. Na YouTubu je najdte v rámečku s označením Vložit. Na Streamu najdete kód po rozklepnutí tlačítka Více a zde pod označením Kód na web.
  4. Klepněte dovnitř rámečku s kódem myší a zkopírujte si ho do schránky (nejlépe přes klávesovou zkratku Ctrl+C)
  5. Vraťte se do režimu editace stránky na vašem webu a na místo, kam chcete videonahrávku vložit umístěte kurzor myši a vložte kód ze schránky (Ctrl+V)
  6. Zkontrolujte, že se kód vložit správně: měl by začítat <object ….(pak následuje kód s videem) a končit </object>
  7. Ukončete editaci stránky, uložte ji a vystavte. Video by mělo být na vaší stránce a mělo by jít každému, kdo se na vaše stránky podívá bez problémů přehrát.

V některých blogovacích a publikačních systémech, ve kterých se dá vytvořit vlastní webový obsah, jsou dokonce i tyto funkce vyřešeny a nemusíte přímo editovat html. Zpravidla je potřeba najít funkci pro vložení multimediálního obsahu a pak zkopírat pouze adresu videa (tzn. třeba www.youtube.com/kódvidea) a není potřeba editaci způsobem uvedeným výše provádět. Popsaný postup v sedmi bodech by měl nicméně fungovat všude tam, kde můžete kód webu přímo editovat.

A na závěr jedna ukázka videa, které jsme vložili právě uvedeným způsobem (Queen – Heaven For Everyone)..