Jak si přidat na web Facebook Comments Box

Návod, jak si na web přidat panel s komentáři využívající Facebook social plugin.

Přihlašování a různé registrace při psaní komentářů jsou pro řadu čtenářů otravné a pokud máte na svém webu dostatek návštěvníků, kteří jsou na Facebooku, můžete využít připraveného modulu, který stačí vložit na váš web a každý kdo má Facebook a je právě přihlášen (což většina uživatelů FB při procházení internetu je), nemusí pak už žádné jméno ani email vyplňovat a stačí mu jen vypsat komentář bez jakýchkoliv dalších akcí.

Jak to však vyřešit v kódu? Ani pro webové vývojáře není, jak se dozvíte v následujícím popisu, implementace nijak zvlášť složitá.

Jak vložit komentářový box na web

 1. Navštivte stránku http://developers.facebook.com/setup/ a do políčka Site Name vložte jméno své stránky (např. Můj Super web), do kolonky Site URL adresu svého webu (třeba http://mujsuperextrawebik.cz/) a jako Locale vyberte jazyk – češtinu. Pozor, to lomítko na konci adresy je docela zásadní, bez něj to většinou nechce formulářem projít.
 2. Vygenerují se vám vaše vlastní unikátní kódy. Z nich nás nyní zajímá App ID – toto číslo si zkopírujte do schránky, bude se vám brzy hodit.
 3. Nyní přejděte na stránku věnovanou Social pluginu pro komentáře – je to tato: http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments
 4. Do políčka Unique ID vložte číslo, které jste získali v kroku 2 (je to tedy to samé číslo jako App ID). Ještě si můžete upravit počet zobrazovaných komentářů a šířku rámečku, a kliknutím na tlačítko Get Code se vygeneruje kód pro váš web.
 5. Kód dostanete v podobě XFBML. Můžete si ho už teď vložit do html kódu stránky, ale nebude se zobrazovat, je ještě udělat drobnost, a tou je umožnění použití JavaScript SDK na stránce.
 6. JavaScript SDK na svém webu zprovozníte následujícím způsobem: Vložte si na stránku tento kód:

  <div id="fb-root"></div>
  <script>
  window.fbAsyncInit = function() {
  FB.init({
  appId : 'VAŠE APP ID',
  status : true, // check login status
  cookie : true, // enable cookies to allow the server to access the session
  xfbml : true // parse XFBML
  });
  };
   

  (function() {
  var e = document.createElement('script');
  e.src = document.location.protocol + '//connect.facebook.net/en_US/all.js';
  e.async = true;
  document.getElementById('fb-root').appendChild(e);
  }());
  </script>

  a vložte ho na stránku někam mezi značky <body> a </body> – měl by být však v html výše než box s komentáři.

 7. Ve chvíli, kdy je kód ve formě XFBML vložen na stránku a JavaScriptové SDK také, měl by se už v této chvíli na vaší webové stránce zobrazovat formulář pro psaní komentářů pomocí Facebooku.