WordPress: Jak vložit reklamu dovnitř článku

Tento návod vám pomůže do vašeho webu nebo blogu vkládat reklamu ještě efektivněji a nenápadněji, přímo do obsahu napsaného článku.

Vložit AdSense nebo obdobný typ PPC reklamy (dejme tomu třeba reklamu z partnerské sítě Sklik a podobně) není zas až takový problém a existuje k tomu řada pluginů, ostatně ani ruční editace tématu nevyžaduje žádný zvláštní zásah, prostě stačí najít správné místo v kódu a tam zkopírovat reklamní kód.

Jak však postupovat v případě, kdy chceme vložit reklamu přímo do obsahu stránky a nechce se nám jaksi ručně článeček po článečku procházet, přepínat do režimu html editace kódu a tam pak dodatečně vkládat reklamu? To už vyžaduje opravdu trošku programátorské zručnosti, zejména co se jazyka php týče. S tímhle návodem to ovšem zvládne už naprosto každý, takže zvýšení příjmů z reklamy a umístění dalších reklamních bloků na ještě rafinovanějších místech už na vašem blogu nebude stát nic v cestě. Jak tedy na to?

Nejprve si vytvořte v textovém editoru pomocný soubor a vložte do něj tento obsah (při kopírování z této stránky může dojít ke změně některých znaků, proto si po vložení ještě raději kód překontrolujte, jestli vypadá i ve vašem textovém editoru stejně jako zde):

<?php
 $content = apply_filters('the_content', $post->post_content);
 $save = explode("</p>", $content);
 $count = 0;
 $arrsize = count($save);

 foreach ($save as $a) {
  if ($count == 2) {
   echo "<div style=\"margin-left:2px; margin-top:-2px;\">";
 ?>

   <!-- Reklama -->

   <!-- konec reklamy -->

   <?php echo "</div>";
  }

  $count = $count + 1;

  echo $a. (($count == $arrsize) ? "" : "</p>");
 }
 ?>

Do bloku, kde je označeno, že má být vložena reklama, pak vložte kód reklamního systému, který chcete na stránce zobrazovat.  Nastavení obsažené v tomto souboru zaručí, aby se po každých dvou odstavcích tato reklama automaticky zobrazila.

Soubor pak pojmenujte třeba pomocny.php a přes ftp ho nahrajte do adresáře vašeho tématu – je to tedy cesta wp-content/themes/jménošablony.

V dalším kroku pak otevřete soubor single.php a v něm najděte řádeček, kde se píše o řetězci the_content a pod něj vložte příkaz, kterým se vloží kód ze souboru pomocny.php. Takže pak dotyčné místo v tomto souboru bude vypadat třeba takto:

<?php the_content('<p>Read the rest of this entry &raquo;</p>'); ?>
<?php
include 'pomocny.php'
?>

Teď se podívejte na stránky na vašem webu, a reklama už by se uvnitř příspěvků měla začít úspěšně zobrazovat. Užijte si další eura tekoucí do vaší kapsy a jestli chcete, můžete nám poděkovat třeba odkazem na tuto stránku, která vám to umožnila 😀