Tapety na plochu Windows 7

Jak změnit tapetu na pozadí plochy ve Windows 7.

Změna obrázku

K nastavení změny aktuálního pozadí plochy se ve Windows 7 dostanete přes pravý klik myší na ploše > zde volbu Přizpůsobit > a pak dole tlačítko Pozadí plochy, případě přes tlačítko Start > Ovládací panely > zde v odstavci Vzhled a přizpůsobení se nachází položka Změnit pozadí plochy.

V dialogu pro změnu tapety je nahoře přepínač umístění. Můžete vybírat z těchto umístění:

  • Pozadí plochy systému Windows – zde se nachází přednastavené tapety rozdělené na motivy týkající se architektury, krajiny, postaviček, přírody, scén a Windows
  • Knihovna obrázků – zde by měly být všechny obrázky ve vašem počítači, které máte uloženy na disku
  • Nejlépe hodnocené fotografie – pokud své obrázky hodnotíte pomocí hvězdičkového známkování, ty s nejvyšším hodnocením naleznete zde
  • Plné barvy – pokud se vám obrázky na pozadí nelíbí a chcete nastavit místo toho jen určitou barvu, zde máte možnost

Dále, pokud není obrázek v knihovně a nachází se např. na vloženém USB disku, můžete použít tlačítko Procházet… a najít cestu k fotografii manuálně.

Samotné nastavení nového pozadí plochy provedete velmi jednoduše: stačí klepnout na obrázek, který se vám zobrazí v náhledu – označí se tak malým zaškrtnutím – zároven se provedená změna provede i na ploše –  a pak změnu uložíte tlačítkem Uložit změny.

Měnící se plocha

Pokud vám stále stejný obrázek na tapetě plochy připadá nudný, i to už Win 7 umí, můžete tak mít například každý den v týdnu automaticky jinou plochu, jinou ráno a večer, kreativitě se meze nekladou.

Pokud chcete mít tímto způsobem animovanou plochu, postupujte takto:

  • Stejným způsobem jako výše vstupte do dialogu pro změnu plochy (Start > Ovládací panely > Vzhled a přizpůsobení> Změnit pozadí plochy)
  • Při výběru obrázků nyní ale neklepněte na jeden, ale zaškrtněte jich více, podle toho kolik chcete, aby se jich v pravidelném intervalu měnilo
  • Tímto aktivujete možnost volby u popisky Změnit obrázek v intervalu – a zde v rolovacím menu nastavte, jak často chcete, aby se obrázky měnily. Dále, pokud netrváte aby se vždy měnily postupně ve stejném pořadí, zaškrtněte volbu Náhodně.
  • Provedené nastavení uložíte opět tlačítkem Uložit změny.